Poznaliśmy laureatów V edycji Chiruca Expedition!

Poznaliśmy laureatów V edycji Chiruca Expedition!

Dokładnie dziewiątego czerwca 2022 roku na profilu Chiruca-Outdoor na Facebooku zostały opublikowane wyniki V edycji Chiruca Expedition! Ponieważ wszystkie z wypraw otrzymały już wsparcie sprzętowe od marki Chiruca mamy nadzieję, że nasze buty będą im służyć przez długie lata!

Z okazji 20-lecia obecności w Polsce, marka Chiruca rozpoczęła kilkuletni projekt CHIRUCA EXPEDITION.  Do tegorocznej, V edycji zgłosiło się kilkanaście zróżnicowanych pomysłów na różnego rodzaju przedsięwzięcia podróżnicze. W głosowaniu internautów największą liczbę polubień i reakcji zdobył projekt Młodzieżowa Włóczęga Głównym Szlakiem Beskidzkim, po emocjonujących obradach jury wybrało kolejne cztery wyprawy, które otrzymały wsparcie!

Wszystkich laureatów przedstawiamy poniżej wraz z ich własnymi opisami wypraw z którymi zgłosili się do projektu!

Młodzieżowa Włóczęga Głównym Szlakiem Beskidzkim

Opis: Przejście GSB przez najmłodszą grupę w historii. Łączny oficjalny dystans to 502 km.

Pomysł na realizację tej wyprawy narodził się w trakcie obozu wędrownego po Beskidzie Niskim. W wyprawie weźmie udział 10 dzieci w wieku 13-15 lat + dwóch opiekunów i 1 logistyk. Zakładamy, że chcemy przejść cały dystans poniżej 21 dni, max 25 Jeżeli zrobimy to poniżej 21 dni to dzieciaki zdobędą diamentową odznakę PTTK za przejście GSB Aktualnie rozpoczęliśmy przygotowania kondycyjne do przejścia , z naszej wyprawy będą powstawać vlogi- montażem zajmuje się nasz przyjaciel filmowiec Kuba Karnicki. Z trasy będziemy prowadzić live oraz relacje w radio.

JujuDreamerTravels – Mountain Madness – Mount Damavand

Opis: Wulkaniczna Korona Ziemi – Mount Damavand.

Moja wulkaniczna fantazja, marzenie, abstrakcja która może któregoś dnia stanie się rzeczywistością. W trakcie poszukiwania wewnętrznego spokoju, wolności, przestrzeni, balansu, samo akceptacji, jak również potrzeby kolejnego wyzwania zrodził się pomysł na projekt🌋 7 szczytów wulkanicznych🌋, czyli zdobycie najwyższego szczytu wulkanicznego na każdym z siedmiu kontynentów.

Sen o utopii – mój sen na jawie o zdobyciu 7 wulkanicznych szczytów; odległe, nierealne, a zarazem idealne założenie, mój sen o spełnionych marzeniach, mój wymarzony raj, którego warto szukać.

Do tej pory udało mi się wejść na dwa z siedmiu wulkanów – Kilimandżaro – Afryka i Pico de Orizaba – Północna Ameryka.

Tym razem wybieram się do Iranu … plan mojej podróży to zdobycie dwóch najwyższych i najpiękniejszych szczytów w Iranie, myśle, że może to być podróż marzeń każdego alpinisty i zapewne dostarczy mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Góra Damavand, ten pelen wdzięku, uśpiony od 10 000 lat wulkan o wysokość 5670 m to najwyższy naturalny punkt na Bliskim Wschodzie i najwyższy szczyt wulkaniczny Azji. Zajmuje szczególne miejsce w perskiej mitologii i folklorze; można go nawet znaleźć na odwrocie irańskiego banknotu. Ciekawostka: niektórzy poszukiwacze biblijnej Arki Noego uważają, ze właśnie to na Damavand spoczęła Arka, a nie na Araracie w Turcji.

Zanim wybiorę się na Damavand w ramach aklimatyzacji zamierzam zdobyć – Alam Kuh pisane również Alam Kooh lub Alam Kouh. To drugi co do wysokości szczyt Iranu o wysokości 4850 m, często określany rajem alpinistów, ze względu na strome zbocza, piękne lodowce i pola śnieżne oraz wymagające trasy techniczne.

16 września w dzień moich 41 urodzin 🥳 zamierzam stanąć na najwyższym szczycie wulkanicznym Azji! 🌋Trzymajcie kciuki

Jeżeli masz ochotę być częścią mojej podróży, śledź moje przygody, moje podróże, moje pasje!

Wzdłuż polskiego wybrzeża

Opis: Przejście pieszo linii Wybrzeża Morza Bałtyckiego z zachodu na wschód, od Świnoujścia do Piasków.

Całość wyprawy odbywa się pieszo, poza dotarciem do miejscowości startu i końca wycieczki. Dojeżdżamy aż z Krakowa. Przeznaczamy na to cały swój „długi” urlop.

#Racza#Family#Expedition

Opis: Przejście głównego grzbietu Worka Raczańskiego w Grupie Wielkiej Raczy w Beskidzie Żywieckim wraz z kulminacjami w grzbietach bocznych.

Celem naszej wyprawy jest przejście granicznego grzbietu Worka Raczańskiego z kulminacją Wielkiej Raczy i Wielkiej Rycerzowej na czele oraz pozostałych kulminacji w jego obrębie (tj. w grzbietach odgałęziających się z południa na północ): m.in. Bendoszkę Wielką, Małą Rycerzową, Muńcuł.

Wyprawy będą miały charakter jednodniowych wycieczek, chyba, że ze względu na transport trzeba będzie zaplanować wyjazd z noclegiem.

Ważnym elementem projektu #Racza#Family#Expedition jest to, że tak często jak to tylko możliwe, będziemy poruszać się z wykorzystaniem komunikacji publicznej w postaci pociągów i komunikacji gminnej autobusowej dostępnej na omawianym obszarze.

Przewidywana suma kilometrów, którą mamy do pokonania wynosi 80 – 95 kilometrów.

Trekking z namiotem wokół Mont Blanc

Opis: Podziwianie majestatu Alp i pokonywanie własnych słabości.

Jeden z najpiękniejszych trekkingów w Europie rozpocznę we włoskiej miejscowości Courmayeur. Podczas 10-12 dni okrążę masyw Mount Blanc, pokonując trasę liczącą około 170km. Po skończonym trekkingu udam się natomiast do uroczego Bergamo, gdzie planuję wznieść toast za kolejne przygody aromatycznym espresso.

 

Mamy nadzieję, że dzięki niezawodnym butom Chiruca wszystkie tegoroczne wyprawy, okażą się sukcesem i niezapomnianą przygodą dla uczestników. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie będzie można poznać szczegóły i przebieg każdej z nich.

Patronami medialnymi V edycji Chiruca Expedition są: Magazyn Na Szczycie oraz portal runandtravel.pl

Translate »