Prezentacja segmentów Urban culture oraz E-mobility na targach ISPO BIKE

Prezentacja segmentów Urban culture oraz E-mobility na targach ISPO BIKE

Urban culture to 11.000 m2 i ponad 150 marek rowerowych dedykowanych nowemu, dynamicznie rozwijającemu się segmentowi urban bike culture. W obszarze tym prezentowane są rowery miejskie, rowery składane, cruisery, urban trial, street, street-trial, ostre koło, jak również modne akcesoria i części rowerowe oraz odzież w stylu cycle chic. Specjalne platformy podkreślające miejski charakter tego obszaru tematycznego: Central Park, Streetwear today live: Created for Cyclists, ISPO BIKE Cargo Ville. W tym obszarze stoiska mają także zwycięzcy i finaliści międzynarodowego konkursu ISPO BRANDNEW premiującego najbardziej innowacyjne produkty w branży rowerowej.

ISPO-BIKE-Logo

Obszar E-mobility na targach ISPO BIKE dedykowany jest rowerom z napędem elektrycznym typu e-bike oraz pedelec. E-mobility to obecnie jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się segmentów branży rowerowej w Europie. Wg niemieckiej organizacji zrzeszającej producentów rowerów ZIV (Zweirad-Industrieverband) w roku 2012 sprzedaż rowerów z napędem elektrycznym osiągnęła w Europie poziom ok. 1,2 mln sztuk, co oznacza podwojenie wyniku sprzedaży tych rowerów na rynku europejskim w ciągu zaledwie 4 lat (2009 sprzedaż tych rowerów kształtowała się na poziomie 500 tys. sztuk). Liderami wśród nabywców tych rowerów są wciąż Niemcy i Holandia, ale „e-mobilnym” trendem zarażają się stopniowo także inne kraje w tym Hiszpania, Szwajcaria, Francja. Rowery z napędem elektrycznym są coraz częściej wykorzystywane nie tylko do jazdy na terenach o dużym nachyleniu terenu, ale również na dojazdy do pracy, na rodzinne wycieczki lub do codziennego poruszania się po mieście. Sięga po nie też coraz młodsza grupa klientów.

1345318998-ispo-bike-trade-fair-in-munich_1395210

W ramach obszaru E-mobility na targach ISPO BIKE 2013 zorganizowany zostanie tor testowy z specjalnie przygotowaną rampą imitującą nachylenie terenu o różnicy poziomów 60 m, na którym można wypróbować poszczególne modele rowerów, wypożyczając je w zlokalizowanych przy torze ponad 30 check-in’ach poszczególnych marek. Do dyspozycji odwiedzających jest trasa testowa o łącznej długości 1,35 km.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »