Przegląd propozycji dla dzieci od marki Olaian by Decathlon

Przegląd propozycji dla dzieci od marki Olaian by Decathlon

W tym sezonie obowiązkowymi punktami programu dziecięcych szaleństw na plaży są bodyboarding i skimboarding. Wystarczą małe fale i odpowiedni sprzęt. Razem z marką Olaian by Decathlon dostrzeżcie źródło frajdy w każdym ruchu wody, doskonaląc sportowe umiejętności poprzez zabawę.

Sporty na fali
Skimboarding, sport wymyślony przez ratowników ślizgających się na sklejkach w latach 20. XX wieku, polega… właśnie na tym:  ślizgu na desce po płytkiej fali! Zasady są proste. Kiedy zobaczymy odpowiednią falę, biegniemy w stronę wody, rzucamy skimboard płasko na falę i wskakujemy na niego nogami. Cała sztuka polega na delikatnym wślizgnięciu się na deskę, żeby nie spowolnić jej prędkości. Deska do skimboardingu ma kształt przekroju jaja i jest mniejsza i cieńsza niż deska do surfingu. W ofercie marki Olaian by Decathlon znajdziemy deski z pianki polietylenowej odpornej na wodę morską oraz drewniane skimboardy dla dzieci powyżej 8 lat. Należy pamiętać, aby przed użyciem sprzętu posmarować go waxem i koniecznie zrobić rozgrzewkę przed rozpoczęciem zabawy! Z kolei w bodyboardingu ślizgamy się na fali, leżąc brzuchem na desce z płetwami na stopach. Deska do tego sportu jest krótka, wykonana z miękkiego materiału i zaopatrzona w uchwyty. W sieci Decathlon dostępne są deski dla maluchów już od 4 roku życia. Wytrzymałe, wygodne, z wgłębieniem na brzuch, umożliwiają łatwy ślizg na małych falach przy brzegu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Przy plażowych rozrywkach nie możemy zapomnieć, że skóra dzieci jest o wiele bardziej wrażliwa na słońce niż dorosłych i należy ją skutecznie chronić. Odzież anty-UV marki Olaian by Decathlon wykonana jest ze specjalnej tkaniny, która dzięki zagęszczeniu włókien pozwala zablokować minimum 98% promieni UVB i 95% promieni UVA. Możemy wybrać topy z krótkimi rękawami dla wytrawnych surferów, o dopasowanym kroju i tasiemce ściągającej zapewniającej stabilność, krótkie kombinezony dla malucha, które nie podsuwają się do góry, z systemem łatwej zmiany pieluszki oraz koszulki i spodenki anty-UV z długim rękawem wykonane z poliestru z recyclingu o ściegu dzianiny zapobiegającej zatrzymywanie ziarenek piasku. Koniecznie pamiętajmy też o ochronie głowy dziecka i zakładajmy mu czapkę lub kapelusz UV!

Po wodnym szaleństwie
Najłatwiejszym sposobem na ogrzanie dziecka po wyjściu z wody jest narzucenie na nie ciepłego, chłonnego poncza. Bajecznie kolorowe poncza Olaian by Decathlon z wysokiej jakości bawełny ułatwiają przebieranie się, a po rozłożeniu mogą służyć jako ręcznik. To niezwykle praktyczne rozwiązanie na plaży. Hitem tego lata są jedno- i dwuczęściowe stroje kąpielowe dla dziewczynek i szorty dla chłopców z najmodniejszymi w tym sezonie printami surferskimi i w szerokim wyborze kolorystycznym.  Zaprojektowane z myślą o aktywnościach sportowych i wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół, zapewniają pełen komfort użytkowania i swobodę ruchów w czasie nawet najbardziej szalonych harców na plaży. Krój i specjalne dodatki, takie jak gumki, tasiemki ściągające czy wewnętrzne slipy, ułatwiają poruszanie się i zapewniają stabilność na falach czy podczas nurkowania. Do chodzenia po plaży lub po kamieniach z pewnością przydadzą się wygodne, szybko schnące japonki lub lekkie i przewiewne buty plażowe.

Nuda na plaży? Niemożliwe!
Co to jest: płaskie, okrągłe i lata? Oczywiście frisbee, którego wiele rodzajów znajdziemy w sieci Decathlon. Kolorowe talerzyki to nie tylko wspaniały pomysł na zabawę na plaży, ale również świetny sposób na nawiązywanie nowych znajomości. Ciekawym rozwiązaniem są też obręcze umożliwiające rzuty na naprawdę długie dystanse. Lato jeszcze nigdy nie było takie aktywne!

Translate »