Przygodowy rajd 360°, czyli majówka dla głodnych mocnych wrażeń!

Przygodowy rajd 360°, czyli majówka dla głodnych mocnych wrażeń!

Poszukujesz alternatywy dla weekendowego wypadu na działkę? Przygodowy rajd w Szklarskiej Porębie to coś dla Ciebie! Międzynarodowe zespoły, trzy zróżnicowane pod względem trudności trasy, i sprawdzian umiejętności sportowych – to wszystko w pierwszy weekend majowy!
29 kwietnia 2016 r. w Szklarskiej Porębie spotkają się 2- i 4-osobowe zespoły, które wspólnie będą przygotowywać się do startów w Rajdzie Przygodowym 360°. Zawodnicy, którzy chcą sprawdzić swoje możliwości na najtrudniejszej z tras, ruszą 30 kwietnia o brzasku w 350-kilometrową przygodę. 4-osobowe zespoły będą miały za zadanie pokonać ten dystans w biegu na orientację, na rowerach górskich, kajaków kajakach i rolkach. Na trasie nie zabraknie też zadań specjalnych, które do ostatniej chwili pozostają tajemnicą organizatorów.
Dla nieco mniej doświadczonych zawodników zaplanowana została krótsza, 125-kilometrowa trasa, na której 2-osobowe zespoły stawią czoła niemal tym samym dyscyplinom, z wyłączeniem jazdy na rolkach.
Ostatnia, otwarta trasa to dystans 20 kilometrów, na którym podobnie jak na trasie krótkiej, swoich sil spróbują zespoły 2-osobowe. Tu zawodników czekać będzie trasa biegu na orientację oraz szereg kolejnych zadań specjalnych.
Rajd odbywa się w ramach programu Regatta RUSZ SIĘ!, którego misją jest zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego, a także wspieranie pomysłodawców i inicjatorów wydarzeń sportowych, stanowiących alternatywę dla spędzania weekendów na kanapie w domowym zaciszu.
Rajd przygodowy odbędzie na tle niepowtarzalnych krajobrazów Karkonoszy, Gór Izerskich i Kotliny Jeleniogórskiej, stanowiących rekompensatę najtrudniejszych momentów wyścigu.
Szczegóły wydarzenia : www.ruszsie.pl

Translate »