Red Bull Zjazd na Krechę zawita na Kotelnicę

Red Bull Zjazd na Krechę zawita na Kotelnicę

Po dwóch niezwykle emocjonujących przystankach Red Bull Zjazd na Krechę w Zieleńcu i Szczyrku, impreza przenosi się na Podhale. Już w sobotę 21 lutego na stoku Kotelnica, w Białce Tatrzańskiej, narciarze i snowboardziści staną do rywalizacji o tytuł najszybszego zawodnika sezonu. Zapisy wciąż trwają!

Competitor/s - Action

Tegoroczna zima wyjątkowo rozpieszcza wszystkich amatorów białego szaleństwa. Duże ilości śniegu oraz słoneczna pogoda zachęcają do wypraw na stoki, choćby tylko na kilka dni. Doskonałym pomysłem dla wszystkich miłośników szybkiej jazdy na nartach i snowboardzie będą odwiedziny stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej już w najbliższą sobotę. To właśnie tam, na doskonale przygotowanej trasie, odbędzie się trzeci przystanek Red Bull Zjazd na Krechę 2015.

Competitor/s - Action

Śmiałkowie, którzy podejmą wyzwanie wyruszą ze szczytu Kotelnicy (917 m n.p.m.) prawie 900 metrową trasą FIS 2. Zjazd o różnicy poziomów wynoszącej ok. 170 m zapowiada rozegranie prawdopodobnie najszybszego etapu tegorocznych zawodów. W Białce liczyć się będzie nie tylko dynamiczny start, ale również mocne nogi i dobra technika pokonywania zakrętów w środkowym odcinku trasy. O atrakcyjności stoku FIS 2 świadczy fakt, iż od wielu lat są tu organizowane zawody w biciu rekordów prędkości, a najszybsi zawodnicy rozpędzają się nawet do 130 km/h!

Red Bull Zjazd na Krechę 2015 fot. Tomek Gola_Red Bull Content Pool (21)

W Red Bull Zjazd na Krechę może wziąć udział każdy, kto ma w sobie ducha rywalizacji, ukończył 16 lat i posiada sprawny sprzęt narciarski lub snowboardowy. Do udziału w wyścigu w Białce zarejestrowało się do tej pory ponad 170 zawodników. Zainteresowani udziałem w imprezie wciąż mogą się zapisać na stronie www.redbullzjazdnakreche.pl

Red Bull Zjazd na Krechę 2015 fot. Wojtek Antonow_Red Bull Content Pool (11)

Na zwycięzców czeka nie tylko tytuł najszybszego, ale i atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów – firmy GoPro, HEAD, Rexona, Quiksilver, Roxy oraz Wasa, a na zgromadzoną na Kotelnicy publiczność muzyka grana przez DJa Red Bulla, zabawy na stoku oraz masa pozytywnej energii.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »