Regatta RUSZ SIĘ!: Zawody Spinningowe na Żywej Rybie

Regatta RUSZ SIĘ!: Zawody Spinningowe na Żywej Rybie

Jesienny deszcz i niskie temperatury nie są przeszkodą dla wędkarzy, przyzwyczajonych do wielogodzinnego wyczekiwania na złowienie wymarzonego okazu ryby niezależnie od warunków. Organizatorzy nie obawiają się więc o frekwencję na imprezie, która już w najbliższą sobotę, 8 października, odbędzie się koło Gdyni. Zawody Spinningowe na Żywej Rybie wspierane są przez program Regatta RUSZ SIĘ!, którego celem jest zachęcanie do ruszenia się z domu bez względu na pogodę.

jezioro Kamień

Zawody przeznaczone są dla wszystkich chętnych pasjonatów wędkarstwa. Areną zmagań będzie polodowcowe jezioro Kamień, jeden z najatrakcyjniejszych akwenów w okolicy. Posiada bardzo dużo ciekawych miejsc do połowu poszczególnych gatunków ryb, a wędkowanie ułatwia sieć pomostów. Słynie z okazałych drapieżników. Wędkarze co rusz łowią ponad metrowe szczupaki, okonie przekraczające 40 centymetrów, a historie o sumach, które porywają ptactwo wodne potwierdzają relacje naocznych świadków.

Nie musimy się jednak martwić, że po imprezie ryb w jeziorze ubędzie. Zawody odbywają się bowiem na „żywej rybie”, co oznacza, że każda złowiona przez zawodnika sztuka zostanie po zmierzeniu wypuszczona z powrotem do wody. Nad przebiegiem zawodów będą czuwać sędziowie w łodziach, którzy po otrzymaniu telefonicznego zgłoszenia udadzą się na wskazane miejsce w wyznaczonym sektorze.

zawody (1)

Program Regatta RUSZ SIĘ!, w ramach którego odbywają się gdyńskie zawody wędkarskie, powstał z myślą o ludziach aktywnych i zarażających innych pozytywną, sportową energią. Celem jest wsparcie produktowe osób fizycznych, firm, organizacji i instytucji z całej Polski, które są inicjatorami wydarzeń niekomercyjnych, zachęcających innych do uprawiania różnych form aktywności. W ideę doskonale wpisuje się działalność koła wędkarskiego Polskiego Związku Wędkarskiego nr 47 Gdynia Port, które jest jednym z najliczniejszych w okręgu gdańskim i liczy ponad 700 członków. Jako pierwsze w okręgu zostało odznaczone odznaką „za zasługi dla PZW”. W codziennej działalności zajmuje się organizowaniem i promowaniem wędkarstwa, rekreacji i sportu wędkarskiego. Wielokrotnie w ciągu roku organizuje zawody wędkarskie dla członków koła i innych chętnych. Prowadzi całoroczne szkółki wędkarskie dla najmłodszych. Późną jesienią i zimą odbywają się zajęcia teoretyczne, a od wiosny do jesieni praktyczne nad wodą. Oprócz metod wędkarskich (spławikowo-gruntowe, spinning, mucha) przekazuje także wiedzę o środowisku naturalnym i uczy szacunku do przyrody. Regatta już po raz drugi ufundowała nagrody w postaci voucherów zakupowych w zawodach organizowanych przez koło. Wędkarze będą mogli za nie zaopatrzyć się w odzież tej marki, która przyda im się podczas następnego wędkowania. Wśród bogatego asortymentu Regatta posiada bowiem odporne na wiatr, deszcz i zimno doskonałe kurtki, spodnie, bluzy i kamizelki.

zawody (2)

Zapraszamy na zawody, a zawodnikom życzymy połamania kija!

Więcej informacji o zawodach: http://pzwgdyniaport.pl/ oraz www.ruszsie.org

Translate »