Regatta z WOŚP – ubiera Centrum Dowodzenia Pokojowego Patrolu

Regatta z WOŚP – ubiera Centrum Dowodzenia Pokojowego Patrolu

Już po raz 25. odbywa się w tym roku akcja zbierania funduszy dla potrzebujących, której pomysłodawcą jest Jurek Owsiak. Turystyczna marka odzieżowa, Regatta, również ma w tej pomocy swój udział.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze, które przeznaczy na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

To największa w Polsce zbiórka publiczna, która nie miałaby szans się odbyć, gdyby nie zaangażowanie tysięcy wolontariuszy w całym kraju, nawet w najmniejszych miejscowościach. W wydarzeniach podczas finału WOŚP czynnie biorą udział członkowie Pokojowego Patrolu, czyli specjalnie szkolone ekipy odpowiedzialne za różne elementy układanki, jaką jest Orkiestra. Zabezpieczają także Festiwal Przystanek Woodstock, dzięki temu ta jedna z większych imprez masowych organizowanych w Polsce uchodzi za najbardziej profesjonalnie przygotowaną i najbezpieczniejszą.

Aby zostać członkiem Pokojowego Patrolu, trzeba mieć 18 lat i ukończyć trzydniowe szkolenie. Należy zaliczyć zajęcia z pierwszej pomocy oraz szereg zadań survivalowo-integracyjnych. Odbycie szkoleń dokumentowane jest stosownymi certyfikatami. Członkowie Pokojowego Patrolu zorganizowani są w dwudziestoosobowe grupy, na czele których stoją liderzy. Ich pracę oraz wszelkich innych służb zaangażowanych zarówno w Woodstock jak i WOŚP koordynuje Centrum Dowodzenia.

To właśnie z dowództwem Centrum Dowodzenia Pokojowego Patrolu marka Regatta nawiązała w połowie zeszłego roku współpracę. Aby bowiem działać profesjonalnie, trzeba mieć pewność, że każdy element układanki nie zawiedzie. Jeśli chodzi o odzież, członkowie Dowodzenia Pokojowego Patrolu zdecydowali się zaufać marce Regatta, brytyjskiej firmie istniejącej na rynku już od ponad 35 lat. Regatta oferuje wytrzymałe i wygodne ubrania dla wszystkich, którzy aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Wybrano model kurtki softshellowej Arec, wykonanej z wiatroodpornego materiału z dodatkową wodoodporną barierą dzięki impregnacji ATL. Posiada dzianinę polarową wewnątrz, która daje ciepło i zwiększa komfort użytkowania, oraz obszerny kaptur, który dodatkowo zabezpiecza przed wnikaniem zimna do środka. Odzież z tkaniny softshell jest najlepsza na wszelkiego rodzaju aktywności na zewnątrz.

Już dzisiaj marka Regatta i dowództwo Centrum Dowodzenia Pokojowego Patrolu zapowiadają rozszerzenie współpracy.

Translate »