Rekord życiowy z METASPEED Sky. ASICS szykuje ultraszybki event dla sportowców z całego świata

Rekord życiowy z METASPEED Sky. ASICS szykuje ultraszybki event dla sportowców z całego świata

Marka ASICS ogłosiła nowe wydarzenie „Be (at) Your Personal Best” (pol. „Osiągaj najlepsze wyniki”) z ultraszybkim modelem METASPEED Sky w roli główniej. Wyselekcjonowani biegacze z całego świata spróbują pobić własne rekordy życiowe na dwóch wybranych dystansach. Równoległa próba poprawy dotychczasowych osiągnięć odbędzie się 24 kwietnia br.

Każdy biegacz, będący w życiowej formie, jest w stanie pobić swój rekord na ulubionym dystansie. Wierzymy, że nasz najnowszy but METASPEED Sky jest właśnie stworzony do poprawy indywidualnych osiągnięć. Potwierdzają to nie tylko badania naszych naukowców, ale również ostatnie wyniki osiągane przez naszych sportowców w biegach ulicznych – powiedziała Linda Van Aken, wiceprezes ds. biegania ASICS EMEA.

Biegacze współpracujący z japońską marką spróbują pobić własne rekordy na dwóch dystansach – 5 lub 10 km. Wyzwanie podejmą między innymi tak utytułowani zawodnicy, jak Julien Wanders, Sondre Nordstad Moen oraz Mekdes Woldu. Polskę w tym wydarzeniu będzie reprezentować Damian Kabat – wielokrotny medalista mistrzostw kraju w biegach długodystansowych.

„Życiówka” dla każdego z nas jest niesamowitym wydarzeniem. Trenujemy przecież po to, aby być coraz lepszym. Jest to również prawdziwy triumf zarówno ciała, jak i umysłu. Czekam z niecierpliwością na swój start. Jestem pewien, że odpowiednie i zaawansowane technologicznie buty przełożą się na jeszcze szybszy bieg – dodał Julien Wanders, rekordzista Europy w półmaratonie, który tym razem zmierzy się z dystansem 5 km.

Stream z eventu będzie dostępny 24 kwietnia na globalnych i lokalnych kanałach ASICS.

METASPEED Sky

Model umożliwia biegaczom osiągać większą szybkość przy znacznie wydłużonym kroku. Energetyczna pianka FF Blast TurboTM w podeszwie środkowej w połączeniu z napędową płytką z włókna węglowego pozwalają oszczędzać energię, jednocześnie utrzymując wysokie tempo na końcowych odcinkach dystansu. Buty są dostępne w sprzedaży od 31 marca na ASICS.com i w Sklepie Biegacza.

Translate »