Rekordowa, V edycja Kudowskiego Festiwalu Biegowego już w ten weekend

Rekordowa, V edycja Kudowskiego Festiwalu Biegowego już w ten weekend

Kudowski Festiwal Biegowy – Sztafeta Górska to wydarzenie znane wśród biegaczy z całej Polski. W najbliższy weekend, 9-10 kwietnia, znów będzie można poczuć smak rywalizacji – w pięciu dystansach i biegu dla dzieci wystartuje rekordowa liczba biegaczy jubileuszowej edycji – o medale powalczy ponad 1700. zawodników!

Organizowana od pięciu lat impreza to zawody biegów górskich – w dużej mierze trudnych, wymagających, prowadzących po przepięknych terenach Ziemi Kłodzkiej i Gór Stołowych. Organizatorzy przygotowali 6 zawodów: Sztafeta Górska 3×25 km, Solo 75 km, O!Błędny Maraton 42 km, Półmaraton Błędnych Skał 21 km, Kudowska Dziesiątka 10 km oraz KIDS TRAIL. Festiwal startuje w sobotę, 9 kwietnia – rozpoczną go zawodnicy Sztafety Górskiej  i Solo, którzy linię startu przekroczą o godzinie 6.30.

Jubileuszowy rekord

Liczba biegaczy w wiosennych zawodach rośnie z każdym rokiem. Zbliżające się zawody to absolutny rekord pod względem zawodników. W Kudowie-Zdroju linię startu przekroczy w tym roku 1700 osób. Największym zainteresowaniem spośród pięciu biegów dla dorosłych cieszy się O!Błędny Maraton i Półmaraton Błędnych Skał – na te dwa biegi limity miejsc wyczerpały się już kilka tygodni temu.

To dla nas wyjątkowa edycja z kilku względów. Po pierwsze – oczywiście jubileusz. Pięć lat biegów w Kudowie to już pewna historia, a tym bardziej cieszy fakt, że zainteresowanie Kudowskim Festiwalem Biegowym wciąż rośnie. Czujemy, że po dwóch latach możemy wrócić do normalności i organizować biegi zgodnie z naszą wizją, której ważnym elementem jest integrowanie biegowego środowiska – mówi Piotr Hercog, organizator i pomysłodawca biegów Fundacji Maratony Górskie.

Kudowski Festiwal Biegowy – drugi z serii biegów Fundacji Maratony Górskie

Kalendarz biegowy Fundacji Maratony Górskie to cykl czterech wydarzeń – Zimowy Półmaraton Gór Stołowych (22-23 stycznia), Kudowski Festiwal Biegowy (9-10 kwietnia), Supermaraton Gór Stołowych (24-26 czerwca) i największy spośród wszystkich – Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich (14-17 lipca).

Kudowski Festiwal Biegowy to drugi w kolejności oraz drugi pod względem wielkości bieg z cyklu. Trasy trialowe prowadzą przez piękne tereny Gór Stołowych. W zależności od dystansu, suma przewyższeń sięga nawet 3000 m. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby biegacze byli najlepiej zaopiekowani, dbając o doskonale zaopatrzone punkty odżywcze, posiłki regeneracyjne, nagrody specjalne od sponsorów i partnerów.

Rangę wydarzenia potwierdza wsparcie czołowych marek, takich jak: Brubeck, Petzl, Suunto, Salomon, Staropolanka. Wśród sponsorów i partnerów tegorocznego biegu są także AdRunaLine, LaQ, miasto Kudowa-Zdrój, GOPR, Park Narodowy Gór Stołowych, Kudowskie Centrum Kultury i Sportu, Uzdrowiska Kłodzkie.

Dwa święta: V Kudowski Festiwal Biegowy i X Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich

To dla Fundacji Maratony Górskie ważny rok – dwie czołowe imprezy obchodzą jubileusze. Kudowski Festiwal Biegów Górskich – Sztafeta Górska wystartuje po raz piąty. Z lokalnej imprezy wydarzenie przerodziło się w Festiwal w pełnym tego słowa znaczeniu. Przed nami również niezwykle ważne wydarzenie, jakim jest Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, który w tym roku odbędzie się po raz dziesiąty. To jeden z najbardziej renomowanych biegów w Polsce, wyróżniający się również na tle biegów światowych. Cztery dni zmagań to 8 tras, od 10 do 240 kilometrów. O medale i pozycję walczą czołowi biegacze – już nie tylko z kraju, listy startowe coraz częściej zajmują biegacze zagraniczni. Jeden z najdłuższych w Europie dystansów – Bieg 7. szczytów, czyli 240 km trailowej walki, każdego roku przyciąga uwagę biegaczy, kibiców i mediów. To widowiskowe spotkanie wytrawnych biegaczy, elity biegów górskich.

Tegoroczny DFBG będzie świętowany jeszcze bardziej niż zwykle. 10 lat – to kawał historii w górskich biegach, którą my i nasi biegacze tworzymy. Sztab organizacyjny opracowuje program, który podkreśli tę wyjątkową rocznicę – mogą się Państwo spodziewać wydarzeń specjalnych i niepowtarzalnego klimatu – komentuje Piotr Hercog.

Zapisy na Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich są jeszcze otwarte: www.dfbg.pl

Więcej o Kudowskim Festiwalu Górskim na stronie www.sztafetagorska.pl.

 

Translate »