Relacja z premiery Krymu na antenie radiowej Trójki – 2 grudnia 2015 godz. 21:05

Relacja z premiery Krymu na antenie radiowej Trójki – 2 grudnia 2015 godz. 21:05

19 listopada w Programie Trzecim Polskiego Radia, w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie odbyła się  oficjalna premiera książki Krym: miłość i nienawiść. Autor – Maciej Jastrzębski – korespondent Polskiego Radia w Moskwie wraz z dziennikarzem Trójki – Ernestem Zozuniem oraz aktorem Andrzejem Nejmanem (czytającym fragmenty książki), zabrali słuchaczy oraz czytelników w podróż na Półwysep Krymski. Półwysep, który padł ofiarą aneksji, zamieszkany przez skłóconych ze sobą Ukraińców, Tatarów i Rosjan, i który stał się kością niezgody w rosyjsko-ukraińskiej wojnie. Była to podróż pełna pytań o przyszłość tej części Europy, nieco nostalgiczna i na pewno niezapomniana dla wszystkich uczestników spotkania. Jak powiedział na wstępie Ernest Zozuń – na spotkaniu o Krymie nie mogło zabraknąć dobrego wina i dobrej muzyki. I nie zabrakło! Panowie skosztowali krymskiego trunku, a wszystkim obecnym na spotkaniu wiele radości sprawił występ ukraińskiego zespołu Joryj Kłoc.  „Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie, jesteśmy też pod ogromnym wrażeniem zespołu, fantastyczna muzyka” – powiedział nam jeden ze słuchaczy radiowej Trójki obecny na premierze książki.

krymmn_okladka_podglad

Retransmisji ze spotkania z Maciejem Jastrzębskim i koncertu zespołu Joryj Kłoc będzie można wysłuchać 2 grudnia o godz. 21:05 w Klubie Trójki, na antenie Trójki Polskiego Radia.

Maciej Jastrzebski arch. Polskiego Radia

Publikacja wydana nakładem Grupy Helion w marce Editio dostępna jest (na stronie wydawcy) w formie drukowanej oraz w formatach mobi, pdf i epub. Książka pod patronatem: Trójki Polskiego Radia, Informacyjnej Agencji Radiowej, TVP Info, Nowej Europy Wschodniej, Magazynu Kontynenty i Magazynu Poznaj Świat.

Fragment książki na stronie Magazynu Kontynenty: http://magazynkontynenty.pl/maciej-jastrzebski-krym-milosc-i-nienawisc/

Zespol Joryj Kloc arch. Polskiego Radia

Link do książki:  http://bezdroza.pl/ksiazki/krym-milosc-i-nienawisc-maciej-jastrzebski,krymmn.htm

Translate »