Rewolucyjne technologie w sneakersach Grid – autorski system od Saucony

Rewolucyjne technologie w sneakersach Grid – autorski system od Saucony

Jedna z najstarszych marek na świecie na przestrzeni ponad 100 lat wywarła wpływ na rynek obuwia biegowego. Implementacja autorskich i opatentowanych rozwiązań technologicznych pozwoliła wielu sportowcom sięgać po najcenniejsze laury oraz świętować spektakularne sukcesy. Innowacyjne pomysły znalazły także zastosowanie w lifestyle’owych modelach Saucony z linii Originals. Doskonałym przykładem jest system Grid, który amortyzuje i chroni stopę przed uderzeniami.

 

Wiele butów lifestyle’owych Saucony wywodzi się z biegowych inspiracji. Podobnie było w przypadku technologii Grid – skrótu od Ground Reaction Inertia Device. Powstała ona w 1991 r. i znalazła m.in. zastosowanie w sneakersach Saucony Grid 8000, które początkowo były przeznaczone głównie do biegania. Z czasem, model dołączył do klasyki mody miejskiej, a opatentowany system, pozwalający zachować stabilność i amortyzację, stał się jego znakiem rozpoznawczym.

Grid wykorzystuje elastyczne włókna, które cechuje duża wytrzymałość. Projektanci Saucony stworzyli z nich siatkę, pochłaniającą wstrząsy i uderzenia, będące efektem biegu. Sam system jest zlokalizowany pod piętą, a włókna wyginają się do jej kształtu. Środkowa podeszwa zaciska się, gwarantując amortyzację.

Technologia jest obecna w wielu naszych modelach, ponieważ zapewnia bardzo stabilną amortyzację. Buty cieszą się uznaniem nie tylko biegaczy, ale również miłośników miejskiego, sportowego stylu. Od samego początku system Grid ewoluował. Dziś możemy wyróżnić aż pięć rodzajów ze względu na poziom zaawansowania kluczowej technologii amortyzacji. Wystarczy wspomnieć, że model Saucony Grid 8000 w 2015 r. powrócił na półki sklepowe po niemal 20 latach przerwy i niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem – powiedział Piotr Dziewulski, Marketing Manager WPC Sport, wyłącznego dystrybutora Saucony w Polsce.

 

Ze względu na rodzaj technologii, możemy wyróżnić ProGrid, który znajduje się bliżej stopy i został stworzony dzięki Respon-Tek, systemowi chroniącemu przed kontaktem z podłożem. Innym rozwiązaniem jest 3D Grid, zmniejszający stopień pronacji oraz zapewniający wsparcie strukturalne. I-Grid, wykonany z pianki EVA, znajduje zastosowanie w najlżejszych modelach, a Active Grid gwarantuje płynne przejście od momentu uderzenia pięty o ziemię.

Translate »