Robert Gondek w drodze na najwyższe szczyty Afryki w butach Merrell

Robert Gondek w drodze na najwyższe szczyty Afryki w butach Merrell

Marka Merrell została patronem sprzętowym wyprawy Roberta Gondka „W drodze na najwyższe szczyty Afryki – Zambia, Malawi 2013”. Głównym celem ekspedycji, która wyrusza 1 października br. jest próba zdobycia najwyższego szczytu Zambii.

Robert_Gondek_fot1
Robert Gondek w swoim projekcie „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” ma na celu zdobycie najwyższych wierzchołków w każdym afrykańskim kraju. Wyprawy te służą poznaniu kultury i ludzi mieszkających w różnych zakątkach kontynentu. Do tej pory podróżnik zdobył najwyższe punkty w pięciu krajach: Tanzanii (Kilimandżaro 5895 m n.p.m. oraz Mount Meru 4566 m n.p.m.), Kenii (Mount Kenya 4985 m n.p.m.), Ugandzie (Rwenzori 5109 m n.p.m.), Rwandzie (Karisimbi 4507 m n.p.m.) i Burundi (Mount Heha 2670 m n.p.m.). Teraz przyszedł czas na Zambię i Malawi.
Źródła nie są zgodne, co do najwyższego szczytu Zambii. Najczęściej wskazywane są trzy góry: Mwanda Peak, Zambia High oraz Mafinga Hill. Okazuje się jednak, że najwyższym szczytem Zambii jest najprawdopodobniej nienazwany jeszcze wierzchołek znajdujący się w górach Mafinga. Mierzy on około 2329 m n.p.m. i leży tuż przy granicy z Malawi. Celem wyprawy będzie próba zdobycia wszystkich szczytów pretendujących do miana najwyższego, dokonanie pomiaru ich wysokości oraz potwierdzenie informacji na temat najwyższego szczytu Zambii. Kolejnym krokiem będzie Malawi i szczyt Sapitwa Peak o wysokości 3001 m n.p.m.

logodroga_18
Robert Gondek będzie zdobywał szczyty Zambii i Malawi w butach Merrell Proterra oraz Merrell Mattertal GORE-TEX. Model Proterra jest znacznie lżejszy i bardziej elastyczny od typowych butów do hikingu, przy tym obuwie pozostaje stabilne i wytrzymałe. Natomiast Mattertal GTX sprawdzi się w trudniejszych warunkach terenowych, dzięki ostrzejszemu bieżnikowi o grubości 7mm i podeszwie zewnętrznej Vibram®.
Losy projektu można śledzić na stronie www.stronagerbera.pl, na facebookowym profilu projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”: http://www.facebook.com/SzczytyAfryki oraz facebookowym profilu marki Merrell https://www.facebook.com/MerrellPoland.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »