Rodzinne wycieczki rowerowe

Rodzinne wycieczki rowerowe

Wiosenny klimat sprzyja uprawianiu sportu na świeżym powietrzu. O tym, że sezon rowerowy trwa w najlepsze, świadczy liczba rowerzystów na ulicach polskich miast. Warto jednak odetchnąć od zgiełku metropolii i odkryć nowe trasy w rodzinnym gronie. Gwarancją satysfakcji będzie odpowiedni dobór roweru oraz jego właściwy serwis z naciskiem na bezpieczeństwo własne i innych.

 

Każdy zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne może być podróżowanie niesprawnym samochodem. Istotne jest, aby w odpowiednim czasie zrobić jego przegląd. – Przed pierwszym użyciem roweru, także trzeba pamiętać o jego dokładnym sprawdzeniu. Po zimie, gdy nie był on używany, nie wystarczy go tylko wyczyścić. Należy upewnić się, że wszystko działa prawidłowo i dokonać jego konserwacji. Regulacja hamulców, smarowanie łańcucha, kontrola ciśnienia powietrza w kołach – jeżeli ktoś nie jest pewien, czy samodzielnie poradzi sobie z tymi wyzwaniami, może udać się do serwisu, w którym specjaliści profesjonalnie zweryfikują stan techniczny pojazdu. Kasowanie luzów czy centrowanie kół to czynności, które wymagają odpowiedniego zaplecza oraz wiedzy – powiedziała Paulina Paszczyk, dyrektor multibrandowych salonów sportowych 4Faces.

Często zastanawiamy się, czy na wyprawy rowerowe warto zabierać swoje pociechy. Biorąc pod uwagę, jak mało czasu spędzają aktywnie, wycieczka będzie doskonałym sposobem na odciągnięcie dzieci od ekranów telewizorów i komputerów. Jeżeli odpowiednio przygotujemy się na wypad poza miasto, nie powinniśmy obawiać się, że będzie to dla nich niebezpieczne. Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest odpowiedni dobór sprzętu. Rowerek kupujmy roztropnie, dostosowując go do wieku i wzrostu dziecka. Powinien on być idealnie dopasowany, ponieważ w przeciwnym razie będzie sprawiał trudności młodemu rowerzyście, co negatywnie wpływanie na jego komfort i bezpieczeństwo podczas samej jazdy. Nie można także zapomnieć o sprofilowanym kasku, który będzie chronić głowę oraz o dodatkowych ochraniaczach na kolana i łokcie. Nawet jeśli pociecha doskonale porusza się na rowerze, bądźmy przezorni i nie pozwólmy jej na przejażdżki bez odpowiednich akcesoriów. Pamiętajmy także, aby wybierać łatwe trasy, z pokonaniem których dziecko nie będzie mieć większych problemów. Z góry zaplanujmy sobie miejsca, gdzie będą możliwe postoje, a w połowie drogi będziemy mogli przeznaczyć czas na wspólny piknik.

Wsparcie dla mięśni

Jazda na rowerze może stać się przyjemnością nawet dla tych osób, które niespecjalnie preferują tą aktywność fizyczną. Dostępne modele z wbudowanym silnikiem ułatwiają pokonywanie długich tras oraz są dodatkowym wsparciem dla siły mięśni. Innowacyjne materiały, które są wykorzystywane do produkcji poszczególnych elementów, ułatwiają użytkowanie rowerów. Rama może być wyjątkowo lekka a zarazem wytrzymała. Co więcej, modele miejskie dla kobiet, dzięki specjalnemu wygięciu ramy, pozwalają na wygodne poruszanie się zarówno w spodniach, spódnicach, jak i sukienkach. Wytrzymała stal, z której wykonywane są widelce rowerów, zapewnia doskonałą amortyzację wstrząsów. Ze względu na ukrycie w ramie większości linek, wzrasta ich żywotność, ponieważ są chronione przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Dzięki umieszczeniu w kołach pasków odblaskowych, można mieć pewność, że pojazd zostanie zauważony przez innych uczestników ruchu, co przełoży się na komfort oraz bezpieczeństwo podczas rodzinnych wycieczek za miasto.

Translate »