ROZGRZEJ SIĘ Z TIMEXEM – Zadbaj o zdrowie i kondycję przed Półmaratonem Warszawskim!

Warszawa, marzec 2013 – Zbliża się 8. Półmaraton Warszawski. Timex zaprasza wszystkie startujące w biegu osoby do wspólnej rozgrzewki. Zaczynamy 24 marca o godzinie 9:00 rano na błoniach Stadionu Narodowego.

timex_logo

Rozgrzewkę poprowadzi trener biegaczy amatorów – Mateusz Jasiński.
– Rozgrzewka stanowi jeden z elementów, które przyśpieszają wdrażanie organizmu do pracy fizycznej. Polega ona na poprzedzeniu właściwego wysiłku krótkotrwałą pracą mięśniową, która natężeniem i charakterem jest zbliżona do mającego nastąpić wydatku energetycznego. Po rozgrzewce nasz organizm pracuje efektywniej – serce bije szybciej i wydajniej, w płucach wzrasta pobór tlenu, zwiększając jego transport do pracujących mięśni, co w efekcie generuje większą moc. Rozgrzewka przygotowuje nas do zaplanowanego wysiłku i zapobiega kontuzjom, mówi Mateusz Jasiński, biegacz, trener i popularyzator zdrowego stylu życia.

Timex to wiodący producent zegarków wysokiej jakości. W 1986 r. Timex Ironman Triathlon był pierwszym zaawansowanym zegarkiem sportowym wprowadzonym na rynek. Szybko stał się najchętniej kupowanym zegarkiem sportowym na świecie i od dwóch dekad pozostaje na pierwszym miejscu w tej kategorii. Zegarki Ironman cieszą się popularnością zarówno wśród sportowców amatorów, jak i zawodowców.

Timex _Półmaraton_Warszawski_zaproszenie

Od roku 2005 Timex jest Oficjalnym Sponsorem Pomiaru Czasu Maratonu Warszawskiego.

– Zaangażowanie w sport doskonale wpisuje się w naszą strategię promocji aktywnego stylu życia, a dobra marka Maratonu Warszawskiego gwarantuje powodzenie naszego wspólnego przedsięwzięcia. W ramach współpracy w tym roku organizujemy rozgrzewkę dla wszystkich osób zainteresowanych dbałością o swoją kondycję oraz mądrym treningiem” – mówi Paweł Sawicki z firmy Timex Group Polska.

Wstęp wolny. ZAPRASZAMY!

Informacje o zegarkach sportowych Timex Ironman:
Timex ma unikalne doświadczenie w tworzeniu innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie  i solidnych zegarków dla sportowców. Pierwszą licencję na markę Ironman Timex uzyskał już w 1986 roku. W świecie międzynarodowego sportu swoją pozycję, innowacyjność i klasę marka Timex Ironman zawdzięcza kolekcji elitarnych monitorów treningu i wielofunkcyjnych zegarków zachęcających do aktywnego stylu życia. Zegarki Timex Ironman noszą sportowcy z całego świata. Od roku 2005 Timex jest Oficjalnym Sponsorem Pomiaru Czasu Maratonu Warszawskiego. Timex od ponad 10 lat jest też jednym z głównych sponsorów maratonu w Londynie oraz maratonu w Nowym Jorku (od 2008 r.). Firma wspiera również zawody triathlonowe Ironman, rozgrywane na pięciu kontynentach. W 2009 Timex rozpoczął też 15-letnią współpracę z New York Giants – kompleks treningowy zespołu nosi nazwę Timex Performance Center.

Informacje o Timex Group:
Timex Group jest jednym z największych w skali globalnej producentów oraz sprzedawców innowacyjnych zegarków i biżuterii. Założony w 1854 roku Timex jest częścią Timex Group – firmy, do której należy kilka marek, i zatrudnia ponad 5 tysięcy osób na całym świecie. Polskie przedstawicielstwo Timex, z siedzibą w Warszawie, działa od 1994 roku. Zegarki Timex dostępne są w sklepie internetowym www.timex.pl oraz w autoryzowanych sklepach na terenie całego kraju.

Informacje o Mateuszu Jasińskim:
Aktywny biegacz, osoba popularyzująca bieganie jako styl życia (facebook.com/mateuszjasinskibieganie), trener biegaczy amatorów, korporacyjnych grup sportowych oraz celebrytów. Na co dzień prowadzi serwisy o zdrowym trybie życia takie jak treningbiegacza.pl i run-log.com. Bloger portalu Na Temat. Serwis treningbiegacza.pl jest Partnerem Medialnym  8. Półmaratonu Warszawskiego.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »