RUSZ SIĘ! na rodzinny bieg z Regattą – Visegrad Sports Festival

RUSZ SIĘ! na rodzinny bieg z Regattą – Visegrad Sports Festival

W ramach III edycji Visegrad Sports Festival 17-19 czerwca odbędzie się kolejny, kultowy już Regatta Bieg Wierchami. Organizatorzy przygotowali trasy na dystansach 11, 30 i 50 km, a także Bieg Rodzinny z Regattą i bogaty program atrakcji dla najmłodszych.

Trzecia edycja festiwalu jak co roku przyciągnie do Rytra aktywne rodziny z całej Polski, gdzie z beskidzkimi krajobrazami w tle odbędzie się impreza w iście góralskim stylu. Wydarzenie jest objęte programem Regatta RUSZ SIĘ!, więc zgodnie z jego ideą nie zabraknie form aktywności dostępnych dla każdego uczestnika.

BIEG WIERCHAMI

Kiedy?
17-19 czerwca
(17 czerwca w godzinach wieczornych, otwarte będzie biuro imprezy)

Gdzie?
Rytro, powiat nowosądecki

Górski bieg dla każdego
Organizatorzy zaplanowali trasy na trzech dystansach: S-11 km, M-30 km i L-50 km. Każda z nich prowadzi przez urokliwe zakątki regionu, m.in. Rezerwat Wietrzne Dziury, Schronisko na Prehybie, oraz najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego – Radziejowa 1262 m n.p.m. Na trasie 30-kilometrowego biegu znajduje się również znana każdemu amatorowi Beskidu Sądeckiego kurna chata, zaś perłą na trasie 50-kilometrowego biegu są średniowieczne ruiny zamku ryterskiego, którego najstarsza część pochodzi z XII wieku. Na trasach nie zabraknie więc historycznych ciekawostek, biegowych wyzwań i kojących beskidzkich widoków.

Ruszsię_logo RODZINNE BIEGANIE Z REGATTĄ
Rodzina w biegu i folklor Czarnych Górali
Pierwszego dnia imprezy, podczas Biegu Wierchami animatorzy w strefie kibica zapewnią atrakcje dla najmłodszych, m.in.: zajęcia z tworzenia postaci z balonów, malowania twarzy, rysowania oraz liczne gry i zabawy. W strefie kibica przygotowano również atrakcje dla dorosłych, m.in. zajęcia z fitness i crossfitness, a także Rajd Nordic Walking pod opieką wyspecjalizowanych trenerów z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. Drugiego dnia Visegrad Sports Festival zostaną rozegrane zawody w trzyosobowych rodzinnych zespołach – Rodzinny Bieg z Regattą, a także Bieg Gimnazjalisty.
Zwieńczeniem sportowego weekendu będzie biesiada, którą uświetni folklor Czarnych Górali, zamieszkujących Piwniczną Zdrój i Rytro. W programie wydarzenia znajduje się również cykl koncertów zespołów regionalnych, stoiska z lokalnymi wyrobami i przekąskami oraz wieczorne ognisko.

Szczegóły wydarzenia: www.ruszsie.org.

Translate »