Ruszyły zapisy biegów dla dzieci – Run Toruń 2015

Ruszyły zapisy biegów dla dzieci – Run Toruń 2015

Od połowy lutego można zapisać swoje pociechy na biegi przeznaczone dla dzieci od 2 do 16 roku życia. Tymczasem 19 lutego ruszają drugie zajęcia z cyklu „Treningi Team Run Toruń” przygotowujące do udziału w imprezie biegowej na dystansie 10 i 5 km. Do startu „RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem!” 2015 jeszcze ponad dwa miesiące, a na liście startowej zapisanych na obu dystansach prawie 1500 osób!

Zdjęcie_1

Biegi dla dzieci to nowa inicjatywa wdrożona do toruńskiego eventu w 2015 roku, mająca na celu propagowanie aktywności fizycznej od najmłodszych lat. W wyścigach będą mogły wziąć udział zarówno maluchy, jak i dzieci w wieku szkolnym do 16-roku życia. Organizatorzy wyszczególnili aż 5 kategorii wiekowych, dla których wydzielone zostały inne dystanse – od 100 do 1500 m. Zapisy biegów dla dzieci prowadzone są przez formularz internetowy (http://sts-timing.pl/runtorun/dzieci/lista.php)/ Wprowadzony został limit 250 osób. Dla każdego młodego uczestnika na mecie będzie czekał pamiątkowy medal, dyplom oraz pakiet żywnościowy. Z kolei dla najszybszych trzech młodych biegaczy i biegaczek w poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziane będą nagrody sportowe od sponsorów. Wyścigi dla dzieci rozpoczną się na dwie godziny przed startem w biegu głównym. Szczegółowy regulamin biegów dla dzieci, zgłoszenia i lista startowa dostępna jest na stronie organizatora w zakładce „Biegi dla dzieci” (http://www.run-torun.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=58).

Zdjęcie 2

W najbliższy czwartek o godzinie 18:45 po raz drugi odbędzie się wspólny trening Team Run Toruń z Sklep Biegowy Toruń (https://www.facebook.com/SklepBiegowyTorun). Na pierwsze zajęcia przybiegło aż 40 osób. Zasadniczym celem spotkań, poza treningowym przygotowaniem uczestników do startu, jest integracja lokalnego środowiska biegaczy, wspólna motywacja do wytężonej pracy, a także uświadomienie inicjującym swą przygodę z bieganiem osobom, że każdy jest w stanie przebiec dystans 5 i 10 kilometrów! Co więcej, na spotkaniach prowadzone będą konkursy ze sportowymi nagrodami:)! Ponadto wszyscy uczestnicy spotkań, którzy nie są zrzeszeni w żadnym klubie sportowym będą mogli reprezentować „Team Run Toruń” w klasyfikacji gwiazdozbiorów. Szczegóły dotyczące treningów są dostępne na stronie organizatora, zakładka „Treningi Team Run Toruń” (http://run-torun.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=105&Itemid=62) oraz na oficjalnym profilu na Facebook’u (https://www.facebook.com/10KmRunTorun).

Zdjęcie_3

Już od 1 marca 2015 r. będzie można przesyłać do organizatorów zgłoszenia drużyn. W klasyfikacji Gwiazdozbiorów mogą wziąć udział zespoły reprezentujące kluby sportowe, firmy, instytucje, inne zbiorowości, a także grupy zawodników startujące pod wspólnym szyldem. Jeden gwiazdozbiór musi składać się z 4-6 osób startujących na dystansie 10 km, w tym co najmniej jednej przedstawicielki planety WENUS (kobiety). Najlepszy Gwiazdozbiór otrzyma puchar oraz tytuł BIEGOWEGO UKŁADU SŁONECZNEGO. Szczegóły na stronie imprezy, zakładka „Regulamin klasyfikacji drużynowej” (http://run-torun.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=57).

Tymczasem skład pierwszej drużyny już znamy – Gwiazdozbiór RADIA GRA Toruń (http://gra.fm/informacje/31587/skompletowalismy-biegowa-druzyne-radia-gra) stworzony ze słuchaczy radia! Wszystkie chętne osoby, aby dostać się do zespołu musiały wziąć udział w „Teście sprawności na wesoło” przeprowadzonym na hali sportowo-widowiskowej w Toruniu. Galeria zdjęć z Wielkiej REKRUTACJI dostępna jest na FB imprezy (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.696210557158169.1073741840.192451124200784&type=3). Spośród najlepszych utworzono zespół składający się z 3 kobiet i 3 mężczyzn (zdjęcie poniżej).

Zdjęcie_4

Wszystkich entuzjastów aktywności fizycznej serdecznie zapraszamy 19 KWIETNIA 2015 r. na SPORTOWY i RODZINNY event do GRODU KOPERNIKA!

Źródło: Informacja prasowa

Translate »