Ruszyły zapisy na III Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich

Ruszyły zapisy na III Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich

Ruszyły zapisy na III Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, który odbędzie się w dniach 16 – 19 lipca 2015 na terenie Ziemi Kłodzkiej z bazą w Lądku Zdroju.

Do wyboru w tej edycji Festiwalu będzie siedem dystansów. Oczywiście koronną trasą Festiwalu pozostaje Bieg 7 Szczytów czyli najdłuższy bieg w Polsce o długości 240 km, która obejmuje wszystkie 7 szczytów Kotliny Kłodzkiej. W zeszłym roku rekord trasy pobił Paweł Dybek, który na mecie był już po 30 godzinach i 35 minutach morderczej trasy, której suma podbiegów wynosi 7600 metrów, a upał w ciągu dnia przekraczał 30 stopni.

DFBG_zdjęcie

Nowością będzie bieg na dystansie 65 km, poza nim będzie można się ścigać na wszystkich, znanych z roku ubiegłego dystansach: Super Trail na trasie 130 km oraz K-B-L na dystansie 100 km oraz dla biegaczy preferujących krótsze dystanse czeka Złoty Maraton – 42 oraz Złoty Półmaraton (21 km). W ostatni dzień Festiwalu odbędzie się również Trojak Trail na dystansie 10 km.

W tym roku organizatorzy zapowiadają bogaty program towarzyszący – warsztaty, prelekcji, spotkania z najlepszymi biegaczami z Polski i zagranicy, znanymi blogerami oraz przegląd filmów biegowych. Zawodom ma też towarzyszyć expo i program dla najmłodszych.

logo_main

Zawody firmowane są znakiem jakości Salomon S-LAB a wszystkie biegi były notowane w pierwszej piętnastce rankingu „Złote Kozice”.

Blog TestyOutdoorowe.pl objął Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich patronatem medialnym. Dzięki temu możecie spodziewać się obszernej relacji z Festiwalu a także możliwości poznania nas osobiście 🙂

Źródło: Informacja prasowa

Translate »