SALOMON XR MISSION- TAM GDZIE KOŃCZY SIĘ ASFLAT ZACZYNA SIĘ WOLNOŚĆ…

Miasta stają się coraz bardziej zatłoczone, coraz trudniej o miejsca wolne od urbanistycznej szarości, wszechogarniającego chaosu i hałasu. Wykorzystaj swój trening biegowy jako szansę na „naładowanie baterii” i zamiast po nudnych, monotonnych chodnikach i ulicach pobiegnij leśnymi dróżkami lub parkowymi alejkami. Francuska firma Salomon wychodzi naprzeciw tym, którzy w naturze odnajdują szansę na odzyskanie radości z biegania i urozmaicenia swojego treningu.


Zupełnie nowa kategoria butów „Door to Trail” pozwala Ci wyruszyć spod drzwi swojego mieszkania i dobiec na ulubioną trasę biegową w dedykowanym, niezawodnym obuwiu, które nie tylko zadba o Twój komfort i zdrowie ale także zagwarantuje stabilność i poczucie bezpieczeństwa nawet na najbardziej wymagających trasach.

Nazwa tego obuwia odnosi się do misji jakiej podjął się Salomon, a której celem jest przekonania biegaczy asfaltowych do spróbowania swoich sił poza miejskimi szlakami. Za oręż służyć mają najnowocześniejsze technologie- takie jak:

  • niezwykle wytrzymała i innowacyjna podeszwa Contagrip, która uchroni Cię przed ślizganiem, ułatwi odprowadzanie kamyków czy błota dodatkowo niwelując punktowe naciski.
  • OS Tendon to natomiast technologia budowy podeszwy, która polega na wzmocnieniu fazy odbicia podczas biegu.
  • Quicklace, czyli system szybkiego sznurowania, który umożliwia błyskawiczne i wygodne dopasowanie buta jednym pociągnięciem ręki. Następnie linkę można schować w kieszonce na języku.Sensifit, który nie tylko zapewnia komfort dla stóp i precyzyjne dopasowanie. Działanie Sensifit polega na mocowaniu stopy głównie w okolicy śródstopia niezależnie od elementów cholewki. W ten sposób nasza stopa uniknie otarć i pęcherzy.
  • Sensiflex. To rozciągliwy i wytrzymały materiał zastosowany w miejscu zgięcia stopy. Zmniejsza urazy u biegaczy mających tzw. haluksa.
  • Ortholite. Wkładka mająca wartości antygrzybiczne i antybakteryjne. Dodatkowo Ortholite doskonale pochłania wilgoć, powodując że but jest jeszcze bardziej przewiewny i wygodny.

Źródło: Informacja prasowa

 

 

 

Translate »