Silna reprezentacja Polaków podczas The North Face Lavaredo Ultra Trail 2016

Silna reprezentacja Polaków podczas The North Face Lavaredo Ultra Trail 2016

Niespełna 10 dni pozostało do 10. edycji The North Face Lavaredo Ultra Trail 2016. Do startu zgłosiło się ponad 130 Polaków!

CAlessandroBelluscio_CortinaUltratrail_2013-9357

24 czerwca, równo o godzinie 23:00 rozpocznie się jubileuszowa, 10. edycja The North Face Lavaredo Ultra Trail. 119 – kilometrowa trasa o sumie przewyższeń wynoszącej blisko 6000 metrów przez wielu nazywana jedną z najpiękniejszych na świecie. Jak przyznają zawodnicy, tym co czyni ją wyjątkową, jest możliwość podziwiania imponującej panoramy Dolomitów o świcie.

MCX_9601

Urokliwe widoki oraz ciepła i rodzinna atmosfera z roku na rok przyciągają do malowniczej miejscowości Cortina D’Ampezzo coraz większą liczbę biegaczy i publiczności, również z Polski. Zgodnie z przewidywaniami organizatorów na linii startu The North Face Lavaredo Ultra Trail stanąć ma blisko 1800 zawodników, w tym ponad 130 z kraju nad Wisłą. To obok Włochów (45% zarejestrowanych biegaczy) oraz Francuzów (9,2%) trzecia najliczniejsza grupa (8,1%) biorąca udział w zmaganiach. Wśród uczestników nie zabraknie również Rory Bosio, Fernandy Maciel, Lizzy Hawker Jeza Bragga, czy Mike’a Foote’a.

Zawodników The North Face spotkać będzie można również przez cały weekend w miasteczku biegaczy. W czwartkowy wieczór (23 czerwca) Rory Bosio oraz Fernanda Maciel opowiedzą o swoich treningach i podróżach. Ci, którzy będą chcieli przeżyć prawdziwą przygodę w piątkowy poranek (24 czerwca) wezmą udział w wycieczce po okolicy u boku Tamary Lunger – uczestniczki tegorocznej wyprawy na Nanga Parbat. To jednak nie wszystko. W sobotę (25 czerwca) o godzinie 17:00 wzniesiony zostanie wspólny toast za 10. edycję tej niezwykłe imprezy. Biegacze będą mieli również okazję przetestować obuwie z najnowszej kolekcji The North Face® Ultra Series, a także wziąć udział w oficjalnym pasta party.

MAG_2478

Obok głównego wydarzenia Laverado Ultra Trail rozegrane zostaną także 20-kilometrowe zawody Cortina Skyrace (23 czerwca) oraz Cortina Trail (25 czerwca) na dystansie 47 kilometrów. Już po raz 10. Cortina D’Ampezzo przez kilka dni stanie się prawdziwą stolicą biegania! To wydarzenie, którego bez wątpienia nie można przegapić.

Więcej informacji o The North Face Lavaredo Ultra Trail oraz szczegółowy plan imprezy znaleźć można na stronach: www.ultratrail.it oraz www.thenorthfacejournal.com/endurance-running/the-lavaredo-trail/.

Translate »