Smaczna kolaboracja od Saucony Originals. Buty dla miłośników słodkich przekąsek  „Brown Beignet” x Sneaker Politics x Cafe du Monde

Smaczna kolaboracja od Saucony Originals. Buty dla miłośników słodkich przekąsek „Brown Beignet” x Sneaker Politics x Cafe du Monde

Marka Saucony Originals po raz kolejny zainicjowała „smaczną” kolaborację. Efektem projektu realizowanego przy współpracy ze Sneaker Politics i Cafe du Monde jest limitowany model butów utrzymany w klimacie Nowego Orleanu oraz inspirowany pączkami, z których słynie amerykańska kawiarnia.

W najnowszym przedsięwzięciu amerykański brand przenosi nas do Nowego Orleanu i zaprasza do odwiedzenia jednego z najważniejszych sklepów z butami w USA, Sneaker Politics, a także skuszenia się na latte i przepyszne pączki w znanej na całym świecie kawiarni Cafe du Monde. Pierwszą kawę zaserwowano w niej w 1862 r.

W tej nietypowej kolaboracji płótnem dla wyobraźni designerów marki stał się model Saucony Shadow 5000, który wpisuje się w stylistykę kultowych miejsc na kulturalnej mapie Nowego Orleanu.

W modelu „Brown Beignet” efekt końcowy kreują odpowiednio dobrane kolory i akcenty. Podstawę stanowi miks zamszu, skóry oraz siateczki, ale kluczowym motywem jest dbałość o detale jak przyprószone na biało panele w górnej partii cholewki, wprost odnoszące się do pudru, bez którego trudno wyobrazić sobie słynne pączki. Kolorami wiodącymi są odcienie beżu i brązu, a całość uzupełnia biała podeszwa z zielonym spodem, nawiązująca do charakterystycznego patio w Cafe du Monde. Biel jest również obecna na wyściółce oraz języku, gdzie widnieją także zielone logotypy kawiarni i butiku ze sneakersami. W ręce nabywców trafią jednak nie tylko buty, lecz także trzy pary sznurówek oraz wyjątkowe pudełko przygotowane z myślą o „smacznej” kolaboracji.

Processed with VSCO with a6 preset

Limitowana edycja butów jest dostępna w Polsce w sklepach Street Supply w Warszawie oraz Sneaker Studio w Krakowie.  Model można nabyć w cenie 599,99 zł.

Translate »