Smartwool na liście najbardziej rozpoznawalnych marek

Smartwool na liście najbardziej rozpoznawalnych marek

Smartwool, amerykański producent skarpet i odzieży z wełny merino, został po raz pierwszy sklasyfikowany w Brand Strength Index, czyli pośród 50 najbardziej rozpoznawalnych na świecie marek w segmencie Sport i Outdoor. Oprócz tego Smartwool uznano za jedną z 10 najlepszych marek odzieżowych, jeśli chodzi o jakość produktów.

Z raportem można zapoznać się tutaj:
http://issuu.com/sportsonesource/docs/sgbw_1422hi/1?e=1969307/8088198

Smartwool_odziez

To, co zdecydowanie wyróżnia skarpety Smartwool, nie tylko spośród innych skarpet produkowanych z wełny merino, lecz także wśród skarpet w ogóle, to wygląd. Są kolorowe, wzorzyste i po prostu wyglądają odlotowo. Reklamowe hasło firmy „najlepiej wyglądające skarpety” jest w 100% zgodne z prawdą. W ostatnich sezonach firma postawiła na produkcję także linii odzieżowych.

Produkty Smartwool dzięki właściwościom wełny merino są bezkonkurencyjne na upały i mrozy oraz ulewę i suszę. Łączą wygodę i skuteczność w jeden funkcjonalny pakiet.

Nowozelandzcy partnerzy producenta Smartwool, hodowcy owiec rasy merino, przykładają szczególnych starań, aby ich wełna spełniała wysokie standardy jakościowe.

Smartwool_skarpety

Technologia Smartwool eliminuje zbieganie się dzianiny, tak że można ją prać bez problemu w pralce. Usuwana jest także szorstkość wełny, staje się ona miła i delikatna w dotyku oraz nie podrażnia skóry. Włókna Smartwool są niezwykle cienkie, o średnicy pomiędzy 1/3 a 1/10 grubości włosa ludzkiego. Wszystkie grubsze włókna (powyżej 30 mikronów) są eliminowane w procesie produkcji, gdyż to właśnie one są odpowiedzialne za uczucie „drapania”. Wełna Smartwool przeciwdziała powstawaniu nieprzyjemnego zapachu w wyniku namnażania się bakterii, ponieważ włókna przyspieszają wydalanie wilgoci oraz nie łączą się z ludzkim tłuszczem. Zastosowanie najnowszych technologii oraz naturalnych właściwości skrętnych powoduje jeszcze większe odczucie oddychających właściwości dzianiny.

Połączenie najwyższej jakości z procesem obróbki, który usuwa szorstkość i tendencje do kurczenia, powoduje, że trudno rozstać się ze skarpetami, odzieżą i dodatkami Smartwool – nawet po bardzo długiej podróży.

Dystrybucja w Polsce: Raven Outdoor, Kraków

Źródło: Informacja prasowa

Translate »