Stare gry w nowym wydaniu

Rozwój i ewolucja świata mknie w zawrotnym tempie, powodując pojawienie się nowych zmian w życiu społeczeństwa. Innowacje dotyczą każdej branży, a największy przełom rozpoczął się od momencie wynalezienia internetu. To od tej chwili zmiany zaczęły zaskakiwać, ciekawić u interesować coraz większe grono odbiorców. Nie ominęły one także świata hazardu oraz innych branży związanych z grami. Obecnie kasyno online automaty to codzienność i standard, który nikogo nie dziwi. Hazard stał się spopularyzowany i sięgnął po ogrom nowych odbiorców. Podobnie jest w innych grach, które niegdyś przodowały dzisiejszym zaawansowanym produkcjom komputerowym oraz tym dostępnym na PlayStation. Jednakże w głowach niejednego gracza w pewnych momentach pojawia się nostalgia i tęsknota za tym, co było. Dlaczego?

W prostocie siła

Obecnie gry komputerowe ofiarują swoim odbiorcom niezwykłe doznania. Są to małe dzieła sztuki, które intrygują zjawiskowym obrazem, fantastycznym dźwiękiem i niecodziennymi dodatkami. Funkcje są szalenie zaawansowane, a wykorzystanie nowoczesnych technologii pozwala przenieść gracza prosto do wnętrza fabuły. Wydaje się, że jest to spełnienie marzeń każdego fana gier, ale nie zawsze tak jest. Czasami potrzeba prostoty i minimalizmu. Istnieje szereg użytkowników, którzy są zmęczeni zbyt strojną grafiką, natarczywą muzyką i mnogością wątków. Pragną prostej gry, w której główne zadanie jest jasne i nie zaburza go przejmująca otoczka. Od razu wiadomo co jest najważniejsze. Proste zasady i reguły gry są szybko pojmowane nawet przez początkujących. Gra nie męczy i pomimo braku fajerwerków pozwala na prawdziwe i niezapomniane emocje.

Powrót do klasyki

Prostota to jedno, ale jest jeszcze coś innego, co przyciąga do starych gier. Ich tematyka jest zazwyczaj inspiracją dla wielu współczesnych pozycji. Któż nie chciałby spróbować swoich sił w tych pierwotnych rozgrywkach? Klasyka broni się sama i często tak właśnie jest z grami sprzed lat, które to dały początek wielu hitom, które obecnie podbijają rynek.

Ciekawość i tęsknota

Chęć cofnięcia się do dawnych czasów może także być podyktowana ciekawością. Wielu młodych ludzi nigdy nie słyszało o Pongu czy Space Invaders. W celu poznania historii gier dobrze jest zerknąć na te dawne pozycje i sprawdzić, jak kiedyś funkcjonował wielki świat gier. Natomiast dla części ludzi zabranie jeszcze raz w ulubione gry z dzieciństwa jest powrotem do przeszłości. Odświeżenie wspomnień może być ciekawym doświadczeniem i często pozwala osiągać wysokie wyniki i przynosi ogromne pokłady radości.

Siła tradycji

Odnawianie starych gier to duże wyzwanie. Niestety nie każdy jest w stanie mu podołać. Jak widać to co docenia się w klasykach to ich prostota, a współcześni producenci zbytnio unowocześniają tradycje, co daje marne efekty. Wprowadzenie starych gier na rynek powinno być precyzyjnym odwzorowaniem tego co było. Modyfikacji opartych na klasykach jest bardzo wiele i nie chodzi o to, aby tworzyć kolejne. Istnieje kilka ciekawych pozycji, które są dostępne w wersji mobilnej. Jest to wspomniany Pong i Space Invaders, ale także Asteroids, River Raid czy Arkanoid. Kto nie słyszał o tych pozycjach zapewne jest przedstawicielem młodego pokolenia, które zna jedynie Snake. Jednak dobrze jest spróbować swoich sił w klasyce i zobaczyć, że też wymagała ona skupienia i umiejętności. Zasady były proste, ale zwycięstwo nie każdemu przychodziło z łatwością. Klasyki w nowej wersji? Oczywiście tak, ale niech nie tracą swojej natury i nie gubią tego ci w nich najcenniejsze.

 

Translate »