Steve House – gwiazda 10. KFG i twarz Patagonii w sklepie MOKO

8 grudnia 2012 r. o godz. 13.00 w sklepie Moko przy ulicy Zyblikiewicza 2 w Krakowie będzie gościł Steve House, gość tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Sponsorowany przez firmę Patagonia, obecną od tego roku także w Polsce, spotka się z publicznością w sklepie Moko, w którym można obejrzeć bogatą kolekcję odzieży tej kultowej amerykańskiej marki.

patagonia_logo

Steve House zaraził się na dobre wspinaniem w Słowenii, gdzie trafił na roczną wymianę tuż po ukończeniu szkoły średniej. Po powrocie do Stanów w latach 90. swoje cele wspinaczkowe wynajdywał głównie na Alasce i w Górach Skalistych – gdyż te rejony były dla niego wtedy najłatwiej dostępne – aż wreszcie trafił w Himalaje. Jego największe osiągnięcia to wytyczenie nowej drogi na odizolowanym i mało wtedy znanym szczycie K7 w Dolinie Charakusa w Pakistanie (2004 r.) oraz pierwsze wejście na wierzchołek K7 West (2007 r.). W 2005 r. w stylu alpejskim wspinał się nową drogą na ścianie Rupal na Nanga Parbat. Reinhold Messner nazwał nagrodzonego Złotym Czekanem Steve’a House’a „najlepszym obecnie na świecie wspinaczem wysokościowym”.

MOKO_logo

House jest gorącym orędownikiem stylu alpejskiego, wspina się też samotnie. „Im prostsze rozwiązania zastosujesz, tym bogatsze będą Twoje przeżycia” – to jego motto. Ta filozofia odpowiada wizerunkowi firmy Patagonia, z którą jest związany. Firma wyróżnia się nie tylko wzorami i jakością swoich produktów, ale również misją, którą stara się realizować: stworzyć najlepszy produkt, nie wyrządzić szkody otoczeniu i wykorzystać biznes do inspirowania i wprowadzania rozwiązań, które będą przeciwdziałać obecnemu kryzysowi ekologicznemu.

plakat_house

W 2010 r. Steve House miał groźny wypadek podczas wspinaczki w Kanadzie. Obecnie skupia się na pisaniu, prelekcjach dla publiczności i przekazywaniu swojego bogatego doświadczenia młodym adeptom wspinaczki. Udziela się w środowisku wspinaczkowym. Mieszka w Colorado z żoną Evą.

W sobotnie wczesne popołudnie 8 grudnia będzie można porozmawiać ze Steve’m Housem o wrażeniach z jego wspinaczek oraz zdobyć autograf. Przy okazji sklep Moko zaprasza do zapoznania się z najnowszą kolekcją odzieży marki Patagonia.

Dodatkowo fanów Steve’a House’a zapraszamy w sobotni wieczór na jego prelekcję w ramach 10. Krakowskiego Festiwalu Górskiego.

Więcej informacji:
www.e-moko.pl
www.kfg.pl

Źródło: Informacja prasowa

Translate »