Suunto Ambit – GPS dla odkrywców

Marka Suunto, światowy lider w produkcji funkcjonalnych narzędzi outdoorowych z dumą przedstawia najnowszy ze swoich modeli – SUUNTO AMBIT, pierwszy prawdziwy zegarek z GPS.

Suunto Ambit jest tym czego potrzebuje każdy narciarz backcountry, górski podróżnik oraz biegacz- zegarek, który łączy GPS, wysokościomierz, kompas 3D oraz zaawansowane funkcje monitorowania rytmu serca w solidnej obudowie. Zarazem narzędzie górskie jak i codzienny zegarek.

„Nie mogę się doczekać, gdy będę mieć AMBITA na ręku”- komentuje Ueli Steck, bijący rekordy, szwajcarski wspinacz. „Cały pomysł jest dla mnie niezwykły, to idealne narzędzie do treningu w górach i zapisywania mojego postępu. Ma wszystko czego górski sportowiec oczekuje- monitorowanie akcji serca, barometr dla prognozowania pogody, wysokościomierz dla określania pozycji i najważniejszy w tym wszystkim GPS dla lokalizacji i wskazania odpowiedniej drogi. Ambit jest wspaniały do wszystkiego co robię, niezależnie czy trenuję nad prędkością, dystansem, pracą serca lub bije moje rekordy wysokogórskie”

Specyficzne funkcje outdoorowe

Wraz z Ambitem wyposażonym w GPS, użytkownik może oznaczać punkty do nawigacji i obserwować ich lokalizacje. Ambit oferuje także szereg innych funkcji, w tym pomiar temperatury, rejestrowanie trasy, unikalny kompas 3D i barometr. Wszystko to zapewni Ci pełne informacje o lokalizacji, wysokości i warunkach pogodowych podczas Twoich aktywności.

Zaawansowane funkcje treningowe

AMBIT jest także świetnym wyborem dla każdego prawdziwego sportowca, którego środowiskiem są góry

Opatentowany akcelerometr GPS powiadamia o szybkości i tempie. Monitorowanie rytmu serca poinformuje Cie o optymalnym czasie Twojego treningu, a po nim powiadomi Cie ile potrzebujesz czasu na odpoczynek i kiedy będziesz gotowy na następny trening. Po ciężkiej sesji w górach, GPS poprowadzi Cię do domu, w którym będziesz mógł przesłać dane do analizy na Movescount.com.

Górskie i codzienne wędrówki

AMBIT to także solidna, trwała obudowa i zwiększona żywotność baterii do 50 godzin w funkcji GPS. Dzięki dziedzictwu Suunto w produkcji wyposażenia do nurkowania, AMBIT gwarantuje wodoodporność do 100 metrów. Wszelkie uaktualnienia dostępne są na Movescount.com.

Tak o AMBICIE wypowiada się Jonathan Wyatt, sześciokrotny mistrz świata w biegach górskich:

“Jako biegacz i sportowiec górski, to czego potrzebuje w zegarku to monitorowanie serca, szybkości, dystansu oraz wysokości. AMBIT łączy wszystkie te funkcje w jednej zachwycającej obudowie. Jednym, z głównych problemów dla sportowców wytrzymałościowych jest czas pracy funkcji GPS na jednej baterii, więc obietnica 50 godzin to poważny krok na przód.

Technologia Fusedspeed oferuje dokładniejszy pomiar tempa, co jest kluczowe dla wszystkich poważnie zainteresowanych bieganiem. Możliwość połączenia z czujnikami POD i komfortowymi pasami to kolejna duża zaleta. Oznacza to, że AMBITA mogę używać w każdej mojej aktywności, jak jazda na rowerze, bieganie, narciarstwo klasyczne i wspinaczka.

Budujące jest to, że AMBIT zaprojektowany jest z myślą o górach i że przetrwa wszystko co może Cię w nich spotkać lub co pogoda przyniesie. Możliwość personalizacji wyświetlacza, pobieranie uaktualnień i analiza danych na Movescount.com – wszystko to sprawia, że AMBIT jest niezwykłym produktem dla każdego sportowca.”

„AMBIT jest wszystkim czego outdoorowy sportowiec szuka w zegarku”- zapewnia Jari Ikäheimonen z Suunto.

“To narzędzie, któremu możesz zaufać. Wraz z GPSem i pozostałymi funkcjami, Suunto AMBIT wynosi outdoor na nowy poziom. To prawdziwy zegarek w ślicznej i trwałej oprawie. To GPS dla odkrywców”.

Suunto AMBIT dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych- czarnej i srebrnej.

Źródło: materiały prasowe Amer Sports

 

 

 

Translate »