Swimrun – nowa dyscyplina sportu w Polsce!

Swimrun – nowa dyscyplina sportu w Polsce!

Swimrun to wyjątkowe wyzwanie, które polega na pokonywaniu dystansu naprzemiennie biegnąc lub płynąc na otwartych wodach w zależności od naturalnego ukształtowania terenu. To nowa dyscyplina sportu, do tej pory zupełnie nieznana w Polsce. Odbywające się po raz pierwszy zawody Swimrun Poland Solina, wspierane przez Regatta RUSZ SIĘ!, będą miały miejsce 9 września 2017 r. w Polańczyku nad Soliną.

Impreza Swimrun Poland Solina otrzymała rangę ÖTILLÖ Merit Race. Będzie to jedna z 16 na świecie, a zarazem pierwsza w Polsce, historyczna runda kwalifikacyjna do słynnych zawodów ÖTILLÖ Swimrun World Championship, czyli wyścigu na archipelagu szwedzkich wysp, gdzie po raz pierwszy na świecie odbyły się zawody w formule naprzemiennego biegania i pływania. Zgodnie z ideą wypracowaną w Szwecji, trasę pokonuje się w dwuosobowych teamach, a wyścigi odbywają się w unikalnych przyrodniczo miejscach. Nad Soliną do zaliczenia będą słynne Zielone Wzgórza na czele z Górą Jawor. Do tego skaliste odcinki wzdłuż wybrzeża. Wisienką na torcie będzie zdobycie Wyspy Skalistej i Wyspy Energetyków oraz wpłynięcie do Zatoki Węży.

ÖTILLÖ The Swimrun World Championship 2016. Foto: JakobEdholm.com

Do wyboru są trzy dystanse:

First Step dla osób chcących zapoznać się ze sportem i spróbować na własnej skórze, czym to się je: 8,5 km, w tym 1,1 km pływania podzielonego na 3 odcinki, najdłuższe pływanie – 400 m.

Drugi dystans dla doświadczonych biegaczy i triathlonistów czyli Sprint: 21 km, w tym 3 km pływania podzielonego na 6 odcinków, najdłuższe pływanie – 1000 m.

A na koniec wisienka na torcie dla prawdziwych ultrasów – maraton w randze kwalifikacji do Mistrzostw Świata: 44 km, w tym 5 km pływania podzielonego na 9 odcinków, najdłuższe pływanie – 1000 m.

Czy swimrun w Polsce się przyjmie? Nie mamy wątpliwości! Lista startujących jest już prawie pełna, więc niezdecydowani mają mało czasu na decyzję!

Regulamin, zapisy i wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie na stronach:

www.swimrunpoland.com oraz https://www.facebook.com/SwimrunPoland/

W podjęciu decyzji na pewno pomoże filmik przygotowany przez organizatorów zawodów:

https://www.facebook.com/SwimrunPoland/videos/1214972158628238/

Translate »