Tac Raptor – podręczny reflektor od MacTronic

W ofercie polskiej firmy MacTronic pojawił się właśnie nowy model latarki – Tac Raptor, który potrafi wygenerować światło o zawrotnej jasności 1070 lumenów. Zalety urządzenia docenią wszyscy, którzy chcą się zaopatrzyć w niezawodny sprzęt, potrafiący skutecznie oświetlić obiekty oddalone od użytkownika nawet o… 380 m.

Charakterystyczna wypukła soczewka oraz nietypowy, trójstopniowy system regulacji skupienia/rozproszenia wiązki (przełącznik umieszczony na tyle korpusu) sprawiają, że Tac Raptor już na pierwszy rzut oka wyróżnia się na tle innych latarek tego typu. Obie te cechy są kluczowymi zaletami najnowszego produktu MacTronic – dzięki nim użytkownik może wygodnie przełączać się między kilkoma trybami skupienia, od wąskiej wiązki silnie skupionego światła, po szeroki „rozlany” strumień, skutecznie oświetlający duży obszar.

Funkcję focus docenią zarówno żołnierze i myśliwi (dla których precyzyjne sterowanie trybem skupienia jest kluczowe podczas nocnych patroli czy wypraw łowieckich), jak i użytkownicy, zamierzający wykorzystywać Tac Raptora do zadań „cywilnych” – podczas biwaków, wypraw w góry lub nad jeziora, zwiedzania podziemnych atrakcji turystycznych czy sprawdzenia podejrzanych hałasów w ogrodzie.

 W każdym z tych zastosowań MacTronic Tac Raptor sprawdzi się znakomicie – latarka nie tylko zapewnia potężny strumień światła, ale i jest odporna na wszelkie urazy mechaniczne, zalanie czy inne uszkodzenia.

Źródłem światła jest w niej potężna dioda CREE XM-L U2 o mocy 1070 lumenów, która pracować może w pięciu trybach, różniących się natężeniem – użytkownik ma do wyboru: 100%, 60%, 20%, 2% oraz Strobo. Latarka jest zasilana akumulatorem Li-ion 2600mAh (do zestawu dołączona jest ładowarka sieciowa i samochodowa).

 

Wymiary latarki to 148,5 x 45mm, zaś waga – niespełna 200 g. Obudowa wykonana jest z wytrzymałego aluminium lotniczego. Cenę MacTronic Tac Raptor ustalono na 780zł.

Dodajmy, że MacTronic oferuje również całą gamę akcesoriów do modelu Tac Raptor – m.in. dwa rodzaje montażu, filtry, kaburę, dodatkowy akumulator oraz ładowarkę na dwa akumulatory.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »