Technologie Cradle Guide i Opti Fit w wiosennej kolekcji The North Face.

Technologie Cradle Guide i Opti Fit w wiosennej kolekcji The North Face.

Kolekcja The North Face Outdoor Pursuit została opracowana z myślą o szybkich i lekkich wyprawach w góry. Znalazły się w niej produkty, które zapewniają maksymalną funkcjonalność przy zachowaniu małej wagi, wytrzymałości i wysokich parametrów. Wraz z kolekcją Pursuit The North Face wprowadza na rynek także dwie nowe technologie: Cradle Guide i Opti Fit.

 TNF M-Hedgehog

Cradle Guide to nowa konstrukcja podeszwy buta opracowana przy współpracy z Instytutem Biomechanicznym na Uniwersytecie w Walencji. Jej zadaniem jest przede wszystkim wspomaganie naturalnego ruchu stopy oraz zapewnienie amortyzacji podczas przemieszczania się w wymagającym terenie. Podeszwa Cradle Guide składa się z dwóch warstw pianki EVA, z których dolna ma większą gęstość i tym samym jest twardsza niż górna. Sekret tkwi jednak w stosunku gęstości między dwiema warstwami, który zmienia się przez całą długość podeszwy. Gwarantuje to balans między amortyzacją a stabilnością podczas całego cyklu kroku.

TNF Cradle Guide 2

„Dzięki zastosowaniu specjalnych czujników nacisku badacze byli w stanie określić jakie siły działają na stopę w każdym momencie kroku i jaki kształt powinna mieć podeszwa, by zapewnić jak najlepszą ochronę.” – tłumaczy Michael Horsch, który odpowiedzialny był za wprowadzenie nowej technologii do kolekcji obuwia The North Face.

TNF Cradle Guide

Podeszwa Cradle została wykorzystana w modelu Hedgehog Guide GTX z kolekcji Outdoor Pursuit. Buty te stworzone zostały z myślą o szybkich podejściach w górach, gdzie liczy się mała waga i zapewnienie stopom jak najlepszej ochrony. W butach tych udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu bezszwowej konstrukcji, membrany Gore – Tex i przyczepnej podeszwy Lightweight Vibram®.

 TNF Cradle Guide 3

Opti-Fit to nowość w dziedzinie systemów nośnych plecaków. Obecnie przy ich produkcji standardem jest konstrukcja, w skład której wchodzą: pas biodrowy, paski na ramiona oraz panel tylny. Dobre plecaki umożliwiają regulację tych elementów (w tym długości pasków na ramiona i pasa biodrowego oraz ich wzajemnego położenia w stosunku do siebie). Warto także zwrócić uwagę na fakt, że produkty z najwyższej półki dostępne są przynajmniej w dwóch rozmiarach (S/M i M/L) i w wersjach dostosowanych do budowy ciała kobiet i mężczyzn. Pas biodrowy i tylny panel mają za zadanie zbliżenie środka ciężkości do pleców, a paski na ramiona stabilizację plecaka. Często jednak stabilizacja osiągana jest kosztem odpowiedniej wentylacji.

TNF Casmir 36

Przykładem optymalnego połączenia tych dwóch właściwości jest właśnie system The North Face Opti-fit. Dzięki zaawansowanym badaniom określone zostało 5 najważniejszych punktów styku plecaka z ciałem (okolice łopatek, biodra, okolice nerek). Dzięki dopasowaniu budowy systemu nośnego do tych punktów możliwe było stworzenie kanałów przepływu powietrza bez konieczności oddalania środka ciężkości od pleców.

TNF Opti Fit

W kolekcji wiosennej The North Face Outdoor Pursuit technologię OptiFit zastosowano w wyjątkowo lekkim modelu Casmir 36.

 TNF Opti Fit 2

Funkcjonalność to jedna z najważniejszych cech produktów outdoorowych. Jej miarą jest to, w jakim stopniu produkt sprawdzi się w sytuacjach i warunkach z myślą o których został zaprojektowany. Technologie The North Face Cradle Guide i OptiFit to przykład optymalnego połączenia dwóch właściwości, dzięki któremu zapewniona może być maksymalna funkcjonalność produktów – mała waga przy zachowaniu amortyzacji i wentylacja bez poświęceń na rzecz stabilizacji.

 TNF Casmir 36 regulacja

Więcej informacji na temat produktów The North Face znaleźć można na stronie: www.thenorthface.com

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=XZfVyLDOyS0?list=PLQkF3Gk16pa8uXNi5UUJAkQOYfBd32jjh]

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=MDre_G0Zm8Q?list=PLQkF3Gk16pa8uXNi5UUJAkQOYfBd32jjh]

Źródło: Informacja prasowa

Translate »