Technologie M-Select marki Merrell – czyli co znajdziesz w butach do hikingu

Technologie M-Select marki Merrell – czyli co znajdziesz w butach do hikingu

Odpowiednio dobrane obuwie to najważniejszy element każdej wyprawy outdoorowej. Merrell już od ponad 30 lat stosuje zaawansowane technologie i materiały, by sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

 

Outdoorowy świat przecinają tysiące szlaków. Każdy z nich jest inny, każdy wymaga doboru odpowiedniej odzieży i sprzętu, ale przede wszystkim obuwia. To właśnie buty stanowią bazę dla każdego miłośnika aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Właściwie dobrane zapewniają stabilizację na śliskim podłożu, wygodę podczas wielogodzinnego marszu oraz ochronę stopy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Marka Merrell idzie krok w krok z najbardziej wymagającymi użytkownikami, oferując im obuwie, wykonane z najlepszej jakości materiałów i przy zastosowaniu zaawansowanych technologii. Co jednak kryje się pod skomplikowanymi nazwami, opisującymi poszczególne modele? Warto znać odpowiedź na to pytanie, by znaleźć buty, które w największym stopniu spełnią nasze oczekiwania i sprostają potrzebom podczas kolejnej wyprawy.

But można podzielić na trzy główne części: cholewkę, podeszwę środkową oraz podeszwę zewnętrzną. W zimowej kolekcji Merrell każdy z elementów obuwia został wyposażony w szereg rozwiązań, które zapewnić mają komfort oraz jak najlepszą ochronę stóp podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

 

Cholewka

Cholewka butów outdoorowych może być wykonana z tworzyw naturalnych lub syntetycznych. Skóra to wciąż jeden z najchętniej stosowanych materiałów, zapewniających odporność i ochronę stopy. Jednak na rynku pojawia się coraz więcej materiałów syntetycznych, które szybko i skutecznie odprowadzają wilgoć z powierzchni skóry, doskonale chronią przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a przy tym są znacznie lżejsze niż buty skórzane.

W wybranych modelach Merrell zastosowano technologię M-Select DRY. Zbudowana na zasadzie membrany, stanowi ochronę przed wiatrem i wodą oraz skuteczne odprowadza wilgoć z wnętrza buta. Nie ma wątpliwości, że produkty z symbolem M-Select DRY pozostaną suche nawet podczas ekstremalnych warunków pogodowych.

 M Select DRY

Podeszwa środkowa

Choć najmniej widoczna to właśnie podeszwa środkowa buta jest jego kluczowym elementem. To właśnie ona zapewnia komfort i stabilizację stopy podczas marszu na nierównym i skalistym podłożu.

Merrell Air-Cusion

W butach z zimowej kolekcji Merrell znaleźć można trzy rodzaje wkładek. Pierwsza to opatentowana przez markę, podeszwa środkowa z poduszką powietrzną Merrell Air Cushion, która gwarantuje wygodę i amortyzację typową dla butów sportowych oraz stabilność i kontrolę nad stopą, charakterystyczną dla butów outdoorowych. Kolejnym przykładem jest M-Select Move, czyli anatomicznie  wyprofilowana podeszwa z elastyczną amortyzacją Return Foam™, która zapewnia swobodę ruchów oraz podeszwa środkowa UniFly, która amortyzuje wstrząsy i umożliwia równomierne rozłożenie nacisku na podbicie podczas marszu.

M Select Move

By nawet podczas długich spacerów stopa zachowywała świeżość,  w większości modeli dodatkowo zastosowano wkładkę M-Select FRESH. Wykorzystuje ona naturalne mikroorganizmy, które eliminują pot oraz usuwają bakterie wywołujące brzydki zapach, zapewniając komfort nawet w trakcie długiego użytkowania.

M-Select Fresh

Podeszwa zewnętrzna

Rodzaj podłoża po którym będziemy się poruszać w znacznym stopniu determinuje typ podeszwy jaka będzie potrzebna. Te z wypustkami pozwalają stabilnie przemieszczać się po śliskich i spadzistych szlakach, dlatego na trudnym i wymagającym terenie doskonale sprawdzi się podeszwa z technologią M-Select GRIP. Konstrukcja bieżnika z wyprofilowanymi pod kątem wypustkami, które wczepiają się w podłoże, zapewnia stabilność i szybkie usuwanie błota i brudu z powierzchni podeszwy. To z kolei wpływa na jej lepszą przyczepność.

Merrell M Select Grip

Natomiast podczas zimowych wypraw najlepszym rozwiązaniem będzie podeszwa z technologią M-Select Ice Grip. Dzięki zastosowaniu twardych rodzajów gumy
i odpowiedniej konstrukcji bieżnika, podeszwy z tym znakiem gwarantują znakomitą przyczepność na śniegu i lodzie.

Merrell Unifly

Każda outdoorowa wyprawa wymaga solidnego przygotowania. Dobór ekwipunku, sprzętu oraz zaopatrzenia to nie tylko gwarancja komfortu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa na szlaku. Jednak należy pamiętać, że podstawą każdej wycieczki jest obuwie. Odpowiednio wybrane zapewnią komfort podczas dalekich wypraw, stabilizację w trudnym terenie i ochronę stopy podczas niepogody. Dlatego planując najbliższą wyprawę warto poświęcić więcej czasu na znalezienie idealnego modelu, który posłuży nam przez lata.Translate »