Test kanadyjskiej tundry

Test kanadyjskiej tundry

Montane Yukon Arctic Ultra (tzw. MYAU), uważany za jeden z najtrudniejszych wyścigów wytrzymałościowych na świecie, rozpocznie się już 8 lutego br. Jego trasa podąża tropem legendarnego wyścigu psich zaprzęgów Yukon Quest z Whitehorse do Dawson na terytorium Jukon w Kanadzie. Udział w nim biorą biegacze, rowerzyści oraz narciarze biegowi. Każdy z nich może sprawdzić się na jednym
z czterech dystansów: klasycznego maratonu, 100 mil, 300 mil lub 430 mil. Ci którzy decydują się podjąć wyzwanie są zdani wyłącznie na siebie. Topniejący śnieg oraz przygotowanie posiłków jest częścią gry, dlatego Primus, szwedzki producent kultowych kuchenek do gotowania w terenie, został Oficjalnym Dostawcą Paliwa podczas wyścigu.

MYAU_Logo
MYAU jest często nazywany „najzimniejszym i najtrudniejszym ultramaratonem na świecie”. Uczestnicy nie tylko mają do pokonania ogromne odległości, ale muszą mierzyć się ze zmieniającą się pogodą, wiatrem i temperaturami dochodzącymi do -50 ° C – zdarza się, że mróz sprawia, że wyścig zostaje przerwany lub odwołany. Manager Marketingu Primusa Johan Sollenberg mówi: „Yukon Arctic Ultra jest niezwykle trudny. Warunki sprawiają, że głównie Primus czuje się tu jak w domu.”

MYAU_action
Jako Oficjalny Dostawca Paliwa, Primus zapewni uczestnikom naboje gazowe LPG lub w chłodniejszych warunkach, biały gaz. Będzie to także kolejny test dla nowego gazu zimowego szwedzkiej firmy, którego sekretem jest Vapor Mesh – specjalny, chłonny papier, który wyścieła wnętrze naboju gazowego LPG. Zwiększa on powierzchnię, z której ciecz gazowa może odparować pod ciśnieniem. Dzięki temu, może on być stosowany w temperaturach poniżej -20°C, a nie od -12°C jak w przypadku konwencjonalnych kanistrów.

PRIMUS_WinterGas_230_450
Zawodnicy MYAU otrzymają paliwo bezpłatnie oraz będą mogli wypożyczyć kuchenki Primus od organizatorów. Dyrektor wyścigu, Robert Pollhammer mówi: „W przeszłości zdarzało się, że uczestnicy regularnie przybywali bez kuchenki, ponieważ została ona skonfiskowana jako przedmiot niebezpieczny podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku lub wyjeżdżali bez nich z Whitehorse. Współpraca z Primusem, dzięki której możemy wynająć w każdej chwili uczestnikom kuchenki Primus OmniLite Ti to nie tylko wygodne dla nich rozwiązanie, ale także ważny element bezpieczeństwa zawodników.”
Najbliższy Mountain Yukon Arctic Ultra rozpocznie się 8 lutego 2015 roku w Whitehorse. Postępy zawodników na trasie można śledzić dzięki systemowi life tracking dostępnym na www.arcticultra.de.
Więcej informacji o Primus na www.primus.eu.

PRIMUS_OmniLite_Ti_AwardLogos

Translate »