Testujemy rowery elektryczne – które modele zdominują wiosnę 2020?

Testujemy rowery elektryczne – które modele zdominują wiosnę 2020?

Rowery elektryczne z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Na ścieżkach rowerowych możemy spotkać coraz większe grono zadowolonych użytkowników, którzy przemieszczają się do pracy, sklepu, czy gdziekolwiek tylko zechcą, praktycznie bez wysiłku. Obecnie trudno na rynku znaleźć lepszą alternatywę dla samochodu, która pozwoliłaby nam dbać nie tylko o wygodne dojazdy, ale i środowisko. Sprawdźmy więc, jakie modele rowerów elektrycznych będą najlepszym wyborem na najbliższą wiosnę 2020.

Mieszczuch na ścieżki rowerowe

Miejskie rowery elektryczne to najwygodniejsze modele, przeznaczone do jazdy po utwardzonych drogach i ścieżkach rowerowych. Na takich modelach przybiera się wyprostowaną pozycję, dzięki czemu użytkownik doskonale widzi wszystko przed sobą i panuje nad jednośladem w sposób komfortowy. Damskie rowery miejskie posiadają bardzo nisko umieszczoną dolną ramę, dzięki czemu umożliwiają jazdę w sukience lub spódnicy. Taka konstrukcja w połączeniu z napędem elektrycznym pozwala na bezwysiłkowe dojazdy do dowolnego punktu w mieście. Rower dodatkowo możemy wyposażyć w tylny bagażnik, koszyk na kierownicę czy inne dodatki – by nie tylko był praktycznym środkiem transportu, ale i umożliwiał przewiezienie dodatkowego bagażu w sposób stylowy. W tej kategorii polecamy wybieranie modeli wykonanych przez markę Diamant, doskonale znaną ze swoich miejskich konstrukcji, czerpiącą z doświadczenia firmy Trek w produkcji elektrycznie napędzanych jednośladów.

Rowery elektryczne crossowe gotowe na każdą trasę

Jednoślady crossowe, lub inaczej hybrydowe, są najbardziej uniwersalnym typem wśród rowerów z napędem elektrycznym, jak i bez niego. Taki model wybierają miłośnicy zwinnego, szybkiego przemieszczania się, a także okazjonalnych wypadów za miasto. Stosowane w crossach komponenty zostały przystosowane tak, by umożliwiać wygodną jazdę po utwardzonych trasach, a także w parkach, prostych laskach, czy poboczem. Rowery hybrydowe zazwyczaj sprzedawane są wyłącznie z niezbędnym wyposażeniem, by być lekkimi i zwinnymi, jednak są gotowe na montaż dodatkowych akcesoriów. Dodatki, takie jak bagażnik, błotniki czy nóżka posłużą nam podczas wypraw trekkingowych, podczas których musimy przemieszczać się z obciążeniem. Na rowerach crossowych i trekkingowych jedziemy lekko pochyleni – taka pozycja zapewnia wydajniejsze pedałowanie, przy jednoczesnym braku obciążenia kręgosłupa. W kategorii rowerów elektrycznych crossowych warto przyjrzeć się ofercie marki Trek, KTM oraz Ecobike.

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Górskie rowery elektryczne

Wielu miłośników ekstremalnej jazdy górskiej może uznać tę kategorię jednośladów za żart. Tak też uważał Andi Wittmann, jeden z najlepszych na świecie zawodników dirtowych, który po poważnym wypadku na jednym ze swoich próbnych skoków ma szanse wrócić do sportu tylko dzięki rowerowi elektrycznemu. Oczywiście, górskie rowery elektryczne doskonałe są także dla osób sprawnych, posiadających po prostu słabszą kondycję, chcących dojechać dalej i zwiedzać nowe tereny. Odpowiedni model pozwoli nam bezwysiłkowo przemieszczać się po trudnych, górskich terenach, wygodnie przemierzać podjazdy, jak i bezpiecznie pokonywać zjazdy. Model typu fatbike sprawdzi się podczas przemierzania najtrudniejszych terenów, jakim są plaże, a także poruszania się zimą, po śniegu. W tej kategorii króluje marka Haibike, której rowery górskie od lat są nagradzane i doceniane przez coraz szersze grono użytkowników.

Zainteresowany? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

  • Warszawa, ul. Wrocławska 25
  • Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
  • Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

 

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Translate »