Testy Primacovid na obecność przeciwciał COVID-19, bez limitu zakupu od czwartku 1 kwietnia w asortymencie ALDI. Sieć w przejrzysty sposób komunikuje, kiedy można wykonać test.

Testy Primacovid na obecność przeciwciał COVID-19, bez limitu zakupu od czwartku 1 kwietnia w asortymencie ALDI. Sieć w przejrzysty sposób komunikuje, kiedy można wykonać test.

ALDI Nord to pierwsza sieć spożywcza, która w Niemczech na początku marca wprowadziła do sprzedaży testy antygenowe wykrywające obecność koronawirusa. Od czwartku 1 kwietnia również polscy klienci sieci ALDI będą mogli zakupić testy serologiczne wykrywające we krwi obecność przeciwciał wytworzonych przez organizm w odpowiedzi na infekcje, w tym SARS-CoV-2. Testy w cenie 39,99zł za sztukę dostępne będą w sklepach ALDI w całej Polsce do wyczerpania zapasów.

Wykonanie testów zaleca się osobom, które podejrzewają, że miały kontakt z osobami zakażonymi. W przypadku narażenia na kontakt z wirusem, przeciwciała IgG i/lub IgM można zaobserwować
w ciągu kilkunastu dni od wystąpienia objawów. Jeżeli test zostanie wykonany zbyt wcześnie, uzyskane wyniki mogą nie dać właściwego wyniku i dlatego zaleca się wykonanie badania 10 -20 dni po wystąpieniu objawów. Do przeprowadzenia testu wystarczy niewielka próbka krwi, a wynik pojawia się po około 10 minutach.

Poza testami w stałej ofercie ALDI znajdują się produkty higieniczne szczególnie przydatne podczas walki z koronawirusem, takie jak maski medyczne, żele i mydła antybakteryjne, czy spreje do rąk. Tylko w ostatnim kwartale w ofertach akcyjnych w asortymencie ALDI znalazły się, między innymi rękawice nitrylowe, płyn do dezynfekcji powierzchni Septosurf, ściereczki antybakteryjne, czy maski bawełniane z różnymi nadrukami. Na początku lutego klienci sieci mogli także zakupić pulsoksymetr  pozwalający na dokonanie pomiaru wysycenia krwi tlenem, czyli tak zwanej saturacji.

Troska o zdrowie i bezpieczeństwo klientów i pracowników ALDI są kluczowe w codziennej działalności, dlatego od początku pandemii sklepy sieci zostały zaopatrzone w specjalne instrukcje dla klientów. Przy stanowiskach z warzywami, owocami oraz pieczywem zagwarantowane zostały jednorazowe rękawiczki, które pozwalają na ograniczenie bezpośredniego kontaktu z produktami, podłogi i boki kas oklejane są taśmami wyznaczającymi bezpieczne odległości. W sklepach emitowane są komunikaty głosowe, wiszą też plakaty informacyjne o zachowaniu środków ostrożności.

Testy Primacovid serologiczne na COVID-19  dostępne są w ofercie ALDI od czwartku 1 kwietnia w cenie 39,99 zł za sztukę, bez limitu zakupów na jedną osobę. Oferta ważna do wyczerpania zapasów. Zobacz w tabeli poniżej, kiedy wykonać test i jak odczytać jego wyniki:

Stan zdrowia Wykonanie testu
Osoba obserwuje u siebie objawy typowe dla COVID-19. Należy skontaktować się z lekarzem i zachować reżim sanitarny.

Test Primacovid można wykonać najwcześniej za 10 do 20 dni od momentu pojawienia się objawów zakażenia.

Osoba ma podejrzenie, że miała kontakt z osobami zakażonymi. Można wykonać test Primacovid.

Możliwe wyniki:

·         Dodanie IgM, ujemne IgG, widoczna linia kontroli C: wczesna faza infekcji.

·         Dodatnie IgM, dodatnie IgG, widoczna linia kontroli C: do zakażenia doszło w ciągu kilku ostatnich tygodni.

·         Ujemne IgM, dodatnie IgG, widoczna linia kontroli C: do zakażenia doszło wcześniej niż w ciągu kilku ostatnich tygodni.

·         Ujemne IgM, ujemne IgG, widoczna linia kontroli C: brak infekcji lub infekcja jest we wczesnym etapie i przebiega bezobjawowo. Można powtórzyć test za 10 do 20 dni.

·         Brak linii kontrolnej C: niewystarczająca ilość próbki lub nieprawidłowe wykonanie procedury.

 

Wynik testu należy skonsultować z lekarzem.

Translate »