The North Face przedstawia: Unknown Factors

The North Face przedstawia: Unknown Factors

A gdyby tak przenieść się do Indii? Dzisiaj to możliwe za sprawą premiery „Unknown Factors”, filmu dokumentującego niesamowitą wyprawę wspinaczy z teamu The North Face!

Pod koniec ubiegłego roku pięciu wspinaczy – Matty Hong, Jacopo Larcher, Siebe Vanhee oraz bracia Pou – postanowiło zrealizować plan zainicjowany w 2018 r. przez Hansjörga Auera i udać się do Doliny Baspy w poszukiwaniu przygody, nowych możliwości eksploracji i wymagających dróg wspinaczkowych.

To właśnie poszukiwanie doświadczeń i potrzeba swobodnej eksploracji ukształtowały czas spędzony w dolinie. Każdy z członków wyprawy mógł zmierzyć się z własnymi wyobrażeniami na temat tego, czym dla niego jest eksploracja i jaka jest jej definicja. Ideę tę skomentował Siebe: „Odkrywanie danego miejsca to przede wszystkim oczekiwania. Jeśli oczekujesz wiele, może być różnie, natomiast będąc otwartym na to, co możesz spotkać na swojej drodze, pozwalasz na to, by eksploracja stała się naprawdę wspaniałym doświadczeniem”.

Zmienna pogoda sprawiła, że ekipa dzieliła czas pomiędzy poszukiwaniem możliwości na dużych ścianach a treningiem na okolicznych boulderach i jednowyciągowych drogach.

Bracia Pou – pomimo kontuzji, jakiej Iker nabawił się przed wyprawą – wytyczyli nową drogę wspinaczkową o trudności 7c+ i długości 560 metrów, którą w hołdzie Hansjörgowi nazwali „Latin Brother”. Ten szczególny moment był znaczący nie tylko dla nich, ale i dla całego teamu.

Więcej informacji na temat wyprawy można znaleźć na stronie www.thenorthface.co.uk.

Translate »