The North Face: Steep Tech

The North Face: Steep Tech

Pierwsza kolekcja Steep Tech powstała w 1991 roku we współpracy z legendą narciarstwa big mountain Scotem Schmidtem, już wtedy wyprzedzając swoje czasy. Wysokiej jakości materiały oraz funkcjonalność odzieży dosłownie zmieniły zasady streetwearowej gry.

Oryginalny Steep Tech to jedna z pierwszych kolekcji, którą zaprojektowano we współpracy ze sportowcami. Znany z narciarskich filmów Warrena Millera, niepowtarzalny styl jazdy członka Extreme Teamu uczynił Scota prawdziwą ikoną i nadał kierunek, w którym przez kolejną dekadę rozwijał się freeride.

Tak jak Scot Schmidt swoimi ekstremalnymi zjazdami przedefiniował narciarstwo, tak Steep Tech ukształtował funkcjonalny streetwear. Kolekcja ewoluowała poza góry, szybko zyskując uznanie na ulicach miast i stając się jednym z najbardziej poszukiwanych dropów w całej historii The North Face.

Rok 2020 to wielki powrót Steep Tech. Najnowsza kolekcja kapsułowa pozwala skompletować wyróżniający się look od stóp do głów. W jej skład wchodzą produkty uniseksowe i dedykowane wyłącznie kobietom lub mężczyznom. Ubrania utrzymane są w żywej, charakterystycznej kolorystyce, nawiązującej do początków zjazdów big mountain i streetwearu lat 90.

Kolekcja trafi do sprzedaży 24 października. Dostępna będzie na www.thenorthface.pl, a także w wybranych sklepach i u dystrybutorów.

Translate »