The North Face VECTIV™ – nowa linia obuwia z wkładką z włókna węglowego

The North Face VECTIV™ – nowa linia obuwia z wkładką z włókna węglowego

The North Face przedstawia VECTIV™ – zupełnie nową technologię i linię obuwia zaprojektowaną z myślą o różnego rodzaju aktywnościach na szlakach. Rewolucyjna konstrukcja podeszwy, dostosowana do specyfiki biegania i wędrówek w wymagającym technicznie, górskim terenie, jest efektem ponad dwóch lat intensywnych badań i testów na łącznym dystansie ponad 9500 kilometrów, przeprowadzonych z udziałem profesjonalnych sportowców.

Już dzisiaj w wybranych sklepach dostępny jest model Flight VECTIV™ – flagowy produkt z linii VECTIV™, przeznaczony do biegania w terenie. Niezależne badania wykazały, że buty Flight VECTIV™ redukują przeciążenia powstające podczas zbiegania o 10%, umożliwiając tym samym biegaczom pokonywanie dłuższych dystansów.

Kompozytowe wkładki z włókna węglowego znajdowały już zastosowanie w obuwiu przeznaczonym do biegów ulicznych i po twardych nawierzchniach. Jednak to The North Face, jako marka nieustannie przesuwająca granice innowacji, dostrzegł potrzebę wprowadzenia technologii także do produktów skierowanych do biegaczy terenowych oraz miłośników wędrówek.

Pod niezwykle lekką i wygodną siateczkową cholewką VECTIV™ skrywają trójwarstwową podeszwę, na którą składają się: wkładka 3D VECTIV™, precyzyjnie dopasowana podeszwa środkowa VECTIV™ oraz zewnętrzny bieżnik SurfaceCTRL. Dzięki unikatowej konstrukcji but zapewnia lepszą stabilizację, świetne dopasowanie do stopy oraz doskonałą amortyzację – bez utraty energii wkładanej w ruch.

„Buty Flight VECTIV są szybkie, lekkie i responsywne” – mówi Kaytlyn Gerbin, biegaczka The North Face. „Dzięki wkładce czuć, jak but dostosowuje się do biegu i wspomaga efektywność, a lekka, opływowa cholewka doskonale dopasowuje się do stopy. Zaufałam tym butom i nie zawiodłam się na nich podczas 150-kilometrowego biegu Wonderland Trail czy na trasie Transgrancanaria liczącej blisko 130 km. Rzeczywiście miałam wrażenie, że popychały mnie do przodu”.

Shooting with Pau Capel and Fernanda Maciel after the Breaking 20 UTMB record, Plan de L’Aiguille, altitude 2300m, Chamonix, August 2020.

Od chwili powstania butów VECTIV™ 14 sportowców z teamu The North Face ustanowiło już 17 różnych rekordów na całym świecie. Wśród nich warto wymienić m.in.: Kaytlyn Gerbin z wynikiem 18:41:54 podczas Wonderland Trail, Coree Wolteringa i pokonanie Ice Age Trail w 21 dni, 13 godzin i 35 minut, a także Pau Capella i jego samotne pokonanie trasy UTMB w czasie 21:17:18.

„Flight VECTIV szybko stały się moimi ulubionymi butami wyścigowymi. Są szybkie, a jednocześnie naprawdę stabilne. Zapewniają świetną przyczepność podczas zbiegów. To są te detale, które robią różnicę” – mówi Pau Capell.

Buty Flight VECTIV™ przetestowali już także zawodnicy i zawodniczki Buff The North Face Team.

„Pokonałem w nich łącznie już ponad 600 km, mam porównanie co do różnych warunków i form treningu. Buty są bardzo wygodne. Dzięki karbonowej wkładce VECTIV jest responsywny, czuć to na zbiegach. Podeszwa skonstruowana jest w taki sposób, że chroni rozcięgno podeszwowe. Tym samym zamiast na ostrożnym lądowaniu możemy bardziej skupić się na mocnym rytmie” – komentuje Marcin Rzeszótko.

Shooting with Pau Capel and Fernanda Maciel after the Breaking 20 UTMB record, Plan de L’Aiguille, altitude 2300m, Chamonix, August 2020.

„Zastosowana amortyzacja daje duży komfort podczas pokonywania każdego kolejnego kilometra, dobrze chroniąc stopy na górskich ścieżkach. Buty okazały się dynamiczne i dopasowane, a pokonywane w nich kilometry stają się przez to jeszcze bardziej przyjemne” – dodaje z kolei Marcin Kubica.

Łącznie The North Face wypuści na rynek osiem różnych modeli butów VECTIV™ do biegów i wędrówek. Cena w zależności od modelu będzie wahać się od 499 do 899 złotych.

Od 26 stycznia buty Flight VECTIV™ dostępne są przedpremierowo w Sklepie Biegacza. W lutym wraz z dodatkowymi modelami trafią do szerszej dystrybucji.

Translate »