To MacTronic HLS-X-1-UNITY – czołówka dla zawodowców

Latarki czołowe są jednym z podstawowych elementów wyposażenia osób uprawiających sporty górskie, np. wspinaczy czy grotołazów. Dla takich sportowców dobre oświetlenie to podstawa, dlatego też warto polecić im doskonałą latarkę HLS-X-1-UNITY firmy MacTronic, oferującą potężne światło i zestaw technologii przydatnych podczas wędrówek po jaskiniach czy pokonywaniu górskich ścian.

 

Model HLS-X-1-UNITY wyposażono w diodę Luxeon Rebel 120 LED, zapewniającą światło o maksymalnej mocy 200 lumenów i zasięgu 140 m. Co ważne, użytkownik może precyzyjnie dopasować nachylenie głowicy, a także tryb świecenia – do wyboru są cztery: natężenie maksymalne, średnie, niskie lub SOS (do ich zmiany służy precyzyjny, pięciopozycyjny włącznik obrotowy). Przydatną funkcją jest również zmiana fokusa, czyli stopnia skupienia światła.

 

Jak już wspomnieliśmy, lampa czołowa jest kluczowym elementem wyposażenia amatorów sportów górskich – dlatego tak ważne jest, by urządzenie to było niezawodne, i to zarówno w sensie bezawaryjności, jak i stabilności pracy. W tym celu latarka czołowa MacTronic została wyposażona w trzy przydatne podczas ekspedycji rozwiązania. Pierwszym jest układ elektroniczny, automatycznie zmniejszający moc światła, gdy baterie osiągną pewien stopień rozładowania – dzięki temu latarka pracuje dłużej, a na dodatek unikamy sytuacji, w której urządzenie niespodziewanie wyłącza się, bo baterie się „nagle” wyczerpały.

 

Drugą przydatną funkcją jest system kontroli temperatury, który nieustannie monitoruje temperaturę lampy i w przypadku nagrzania się jej powyżej 45% automatycznie ogranicza prąd (aby nie dopuścić do jej przegrzania się). Użytkownik może również skorzystać z dobrodziejstw technologii DC-DC, zapewniającej stały poziom światła niezależnie od poziomu baterii (oczywiście, tylko do momentu, w którym nie zadziała któryś z opisanych wcześniej systemów).

 

Latarka jest wodoodporna. Zasilanie zapewniają cztery baterie AAA (dołączone do zestawu), które wystarczają maksymalnie na 70 godzin pracy. Baterie umieszczone są w oddzielnym zasobniku, który można zamontować np. na tyle kasku lub schować w kieszeni kurtki. Dodajmy, że na zasobniku na baterie znajduje się czerwone światło bezpieczeństwa oraz odblaskowa taśma. Wraz z latarką nabywca otrzymuje komplet oprzyrządowania – m.in. paski, cztery klipsy do mocowania latarki na kasku, dodatkowy przewód do pojemnika na baterie, a także kaburę na baterie i nylonowy pokrowiec na lampę i akcesoria.

Czołówka dostępna jest już od 160 zł w sklepach internetowych

Źródło: Informacja prasowa

 

 

 

Translate »