Traseo.pl

Nowoczesne technologie mają bardzo szerokie zastosowania, dzięki czemu są tak powszechnie wykorzystywane w różnych dyscyplinach sportu. Liczba użytkowników smartfonów ciągle rośnie, a twórcy aplikacji przeznaczonych dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu co rusz wysuwają nowe propozycje funkcjonalności. Jedną z aplikacji przeznaczoną właśnie dla tych, których pasją są mniejsze lub większe podróże jest Traseo. Jest to nie tylko portal internetowy, ale przede wszystkim aplikacja mobilna, dzięki której każda wyprawa może być jeszcze większą przyjemnością. Traseo może być wykorzystywane przez biegaczy, rowerzystów, kajakarzy czy też narciarzy. Każdy znajdzie w nim coś, czego właśnie potrzebował. Jakie korzyści mogą przykładowo mieć rowerzyści z korzystania z Traseo? Przede wszystkim, co jest także głównym założeniem Traseo, trasa każdej wycieczki może być nagrana na urządzenie mobilne poprzez wykorzystanie systemu GPS. Później, ślad wycieczki może zostać umieszczony w serwisie, a także na dowolnej stronie www, dzięki czemu użytkownicy mogą dzielić się swoimi przygodami ze znajomymi. Inni użytkownicy mogą też wykorzystać daną trasę i pobrać ją na swoje urządzenie i mieć od razu gotowy plan wycieczki.

logo-traseo-ai

Tyle podstawy, ale z czego rowerzysta może być szczególnie zadowolony? Dzięki używaniu aplikacji Traseo wzrasta przede wszystkim bezpieczeństwo. Lokalizacja GPS pozwala na dokładne określenie swojej pozycji. Niejednokrotnie zdarza się, że rowerzyści ceniący jazdę po bezdrożach, na nieoznaczonych i nieprzygotowanych szlakach gubią trasę – jeśli mają ze sobą urządzenie z modułem GPS, są bezpieczni. Nie każdy ma przy sobie specjalistyczny odbiornik GPS, a telefon zazwyczaj jest w kieszeni i niejednokrotnie może pomóc w odnalezieniu się na szlaku.

Co może być też użyteczną funkcją aplikacji Traseo to dokładne statystyki tras. Mapa jest dokładnie zsynchronizowana z wykresem wysokościowo-prędkościowym. Każdy z użytkowników może prześledzić dokładny przebieg trasy, zanalizować każdy jej poszczególny punkt, a także z poziomu wykresu śledzić ruch na mapie zgodnie z przesuwanym na wykresie kursorem. Widok wysokości ukazuje trasę w kolorach od jasnozielonego (najniższy punkt) do ciemnoniebieskiego (najwyższy punkt). Dzięki tej opcji można dokładnie określić profil wysokościowy konkretnych odcinków, zlokalizować najwyższe podejścia czy nagłe, niebezpieczne zejścia na szlaku. Jeśli dodać do tego możliwość korzystania z załączonych waypointów, już przed wyruszeniem na szlak będzie można zminimalizować wszystkie potencjalne zagrożenia, opóźnienia czy inne niechciane niespodzianki.

Traseo ma także możliwość porównywania tras. Zanim jeszcze plan wyprawy wejdzie w życie można go nakreślić w portalu, a po praktycznym nagraniu trasy porównać obie wersje i sprawdzić w jakim stopniu się różniły i czy w stu procentach wykonaliśmy swój plan.

A teraz coś dla osób, które podczas swoich wyjazdów lubią też upamiętniać je na zdjęciach. Podczas nagrywania śladu przez aplikację Traseo możliwe jest robienie zdjęć, które dzięki geolokalizacji są automatycznie umieszczane we właściwym miejscu na trasie. Nie będzie już problemu z zastanawianiem się „ale w którym miejscu to było…”.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »