Trwają zapisy do Przeszkodowego Biegu Hutnika

Trwają zapisy do Przeszkodowego Biegu Hutnika

W niedzielę, 7 października br. na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa na Bielanach odbędzie się wyjątkowy „Przeszkodowy Bieg Hutnika”. Będzie to już druga edycja tego wydarzenia. Trwają właśnie zapisy.

Podobnie jak przed rokiem nie zabraknie hutniczych akcentów – uczestnicy pobiegną m.in. przez halę Walcowni, gdzie znajdą nietypowe przeszkody jak np. kozioł oporowy oraz tunele z kręgów stalowych. – Postaramy się, by w tym roku było jeszcze więcej atrakcji związanych z Hutą Warszawa. 7 października, warto zapisać sobie ten dzień w kalendarzu. Przyjdź i poczuj jak hartuje się stal! – zachęca do udziału, dyrektor biegu Michał Kazanowski.

Na wzór pierwszej edycji trasa biegu zostanie poprowadzona na dystansie około 6 kilometrów, a na uczestników będzie czekało około 30 przeszkód – W tej edycji ma pewno wprowadzimy nowe, dodatkowe przeszkody, które mam nadzieję uatrakcyjnią bieg,  a także przeprowadzimy trasę tak aby dać możliwość penetracji zupełnie nowych zakątków huty. Na pewno nie zabraknie błota które w zeszłym roku mocno dało się we znaki biegaczom i stało się jednym z bardziej charakterystycznych elementów biegu. Zrobimy wszystko, aby zapewnić jak najwięcej ekstremalnych atrakcji, ale także zachować maksimum bezpieczeństwa na trasie – mówi Sławomir Jagnyziak, odpowiedzialny za przygotowanie sfery sportowej Przeszkodowego Biegu Hutnik.

Specjalnie dla dzieci powstanie trasa „Biegu Hutniczka”, na której świetnie bawić będą się najmłodsi adepci ekstremalnego biegania. Zapisy na wszystkie biegi prowadzone są na stronie www.bieghutnika.pl.

„Bieg Hutnika” to wydarzenie sportowe, które stanowi połączenie sportu ekstremalnego i masowego. To propozycja przede wszystkim dla osób, które chcą sprawdzić swoją sprawność fizyczną oraz wytrzymałość na ciekawej, urozmaiconej trasie, jak również poczuć odrobinę adrenaliny. Poza tym to okazja do współpracy i świetnej zabawy, przeszkody zawsze łatwiej pokonywać w grupie. Formuła biegów przeszkodowych wymusza często konieczność współdziałania. Wreszcie to wydarzenie, dzięki któremu uczestnicy będą mogli zajrzeć w zakątki Huty na co dzień niedostępne dla osób postronnych. Ten bieg to prawdziwa gratka dla fanów ekstremalnego biegania oraz dla tych, którzy planują rozpocząć przygodę z biegami przeszkodowymi.

Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej www.bieghutnika.pl.

Translate »