TukTuk Cinema

TukTuk Cinema

Czy można indyjską auto rykszę, spalinowego tuk tuka, trzy kołowe „coś” o 7 koniach mechanicznych przerobić na objazdowe kino? Można! A co zrobić, jeżeli załatwienie wszystkich pozwoleń trwa za długo, a czas oczekiwania na nie „zależy od wysokości łapówki”? Można zrobić to samo, ALE NA SKUTERZE! Indyskiej Hondzie o zawrotnej mocy 7 KM, choć hindusi twierdzą, że to niemożliwe. Robert Robb Maciąg w 2015 roku, jadąc na indyjskim skuterze trasą wzdłuż świętego Gangesu wyświetlał polskie kreskówki, gdzie tylko się dało. Trasa przejazdu liczyła dwa i pół tysiąca kilometrów, w ciągu 3 tygodni, aż 12 razy, Robbowi udało się rozłożyć ekran (lub znaleźć białą ścianę) i zrobić polskie kino. Pełne Bolka i Lolka oraz Reksia.

zdjecie_tuktuk
Pomysł przerodził się w projekt, który w Indiach trwa nadal i kontynuowany przez hinduskich przyjaciół Robba Maciąga. Tymczasem w Polsce, ukazała się nakładem Wydawnictwa Bezdroża książka pt. TukTukCinema. Czyli historia o Indiach, Gangesie, radości życia, wiecznie psującym się skuterze i Bolku i Lolku. To fascynująca, szczera, nielukrowana relacja z tej szalonej wyprawy.
Zobacz Indie oczami zakręconego outsidera, który próbuje je poznać i zrozumieć, a także wniknąć w ich naturę głębiej, niż jest w stanie zrobić to turysta. I poczuj radość z tego spotkania.

zdjecie_tuktuk2
Wydawnictwo Bezdroża i autor serdecznie zapraszają na premierę książki podczas Targów World Travel Show w podwarszawskim Nadarzynie. 15 października o godz. 14:50 spotkanie z Robertem Robbem Maciągiem w sali kinowej Strefy Kontynentów poprowadzi Paweł Drozd, dziennikarz radiowej Trójki.

okladka
Zapraszamy na spotkania z autorem:
24 października – Gliwice, Empik, Stacja Artystyczna Rynek, Rynek 4, godz. 18:00
25 października – Częstochowa
26 października – Katowice, Klub Namaste, ul. Jana III Sobieskiego 27, godz. 19:00
27 października – Ruda Śląska, MCK im. H. Bisty, ul. Niedurnego 69, godz. 18.00
29 października – Kraków, Międzynarodowe Targi Książki, stoisko, godz. 11:00 – spotkanie i podpisywanie książek na stoisku

Książka ukazała się pod patronatem: Kontynentów, Post-turysta.pl, Peron4.pl i Fundacji Szkoły na Krańcu Świata

Link do książki: http://bezdroza.pl/ksiazki/tuktukcinema-czyli-historia-o-indiach-gangesie-radosci-zycia-wiecznie-psujacym-sie-skuterze-i-bo-robert-robb-maciag,betukt.htm publikacja dostępna jest również w wersji elektronicznej.

Translate »