Uwaga, zdjęcie! Fotografowie Ligi Dare 2b na trasach biegów górskich

Uwaga, zdjęcie! Fotografowie Ligi Dare 2b na trasach biegów górskich

Dla wielu osób fotografia z zawodów biegowych to rzecz bezcenna. Nic dziwnego, że na rynku polskim i międzynarodowym istnieją firmy specjalizujące się w robieniu zdjęć biegaczom, które potem można nabyć za odpowiednią opłatą. Zdjęcia ze strony ligabiegowgorskich.pl są dostępne dla każdego bez żadnych ograniczeń – można je pobrać za darmo.

FOTOLIGA_DARE 2B (1)

Bieganie w górach kojarzy się nie tylko z ogromnym wysiłkiem i pokonywaniem własnych słabości, ale również z przepięknymi widokami. Samotny biegacz na tle niebieskiego nieba z tłem w postaci zielono-szarych wzgórz to bardzo fotogeniczny obrazek. Cóż z tego, jeśli tenże biegacz podczas zawodów nie ma głowy do utrwalania otaczających go krajobrazów, nie wspominając o tym, że w plecaku brak miejsca na cokolwiek poza wyposażeniem obowiązkowym. Profesjonalny aparat na pewno tam się nie zmieści. A jednak pamiątkę z biegu w postaci zdjęcia każdy chciałby mieć. Z pomocą przychodzą fotografowie firmy Dare 2b, sponsora tytularnego Ligi Biegów Górskich, którzy pojawiają się na trasach najważniejszych zawodów z kalendarza Ligi.

FOTOLIGA_DARE 2B (4)

Liga Biegów Górskich to doskonale znana biegaczom klasyfikacja, funkcjonująca od 2009 roku – od tego sezonu jako Liga Biegów Górskich Dare 2b. Projekt adresowany jest do wszystkich miłośników biegów górskich, zarówno amatorów jak i zawodników wyczynowych. To około 120 zawodów, rozgrywanych na terenie Polski, składających się często z kilku dystansów. Kalendarz Ligi dostępny jest na stronie organizatora: www.biegigorskie.pl.

FOTOLIGA_DARE 2B (6)

Fotografowie Dare 2b towarzyszyli biegaczom m.in. podczas Biegu Rzeźnika, Beskidzkiego Topora, Biegu Marduły, 6xBabia, UltraTrail Małopolska, UltraJanosika czy TatraFest. Wiele więcej zawodów jeszcze przed nimi. Z wynikami ich pracy można zapoznać się na stronie www.ligabiegowgorskich.pl. W poszczególnych galeriach znajdują się tysiące zdjęć, na których biegacze odnajdą siebie lub swoich przyjaciół. Idea, która stoi za projektem „fotopunktów” Dare 2b, to uchwycenie w miarę możliwości każdego biegacza na trasie biegu.

FOTOLIGA_DARE 2B (2)

Następnym razem jeśli będziecie widzieli fotografa na trasie zawodów Ligi Biegów Górskich Dare 2b, uśmiechnijcie się, a potem szukajcie nie tylko swojego nazwiska w cotygodniowych podsumowaniach Ligi, ale także siebie na zdjęciach udostępnianych na stronie www.ligabiegowgorskich.pl.

Translate »