Weekend z przygodą” w Krakowie i okolicach

Weekend z przygodą” w Krakowie i okolicach

W dniach 22 i 23 lipca zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach związanych ze sportami wytrzymałościowymi. Ich wspólnym mianownikiem będzie prawdziwa przygoda w najciekawszych, podkrakowskich terenach rekreacyjnych.

W ramach całego przedsięwzięcia uczestnicy mają możliwość rywalizacji w:

MAŁOPOLSKIEJ SETCE – czyli rowerowym maratonie na orientację na dystansie 100 km. Zawodnicy startujący w zespołach 2-sobowych będą musieli odnaleźć kilkanaście punktów kontrolnych, zlokalizowanych na terenie Pogórza Wielickiego i Beskidu Makowskiego. Limit czasu na pokonanie trasy to 14 godzin, trasa charakteryzować się będzie sporymi przewyższeniami i poprowadzona zostanie bocznymi drogami i w sporej części leśnymi ścieżkami. Start zawodów zlokalizowany będzie na terenie Fortu Winnica, a baza zawodów znajdować się będzie przy Ośrodku Sportu i Rekreacji Kolna (ul. Kolna w Krakowie).

– BIEGU TWIERDZY KRAKÓW – czyli biegu przełajowym na dystansach 5 i 10 km, po terenie Fortu Winnica oraz okolicznych, leśnych ścieżkach i duktach i łąkach. Teren choć stosunkowo płaski, jest podmokły i trudny technicznie. Start Biegu – 22 lipca 2017, FORT WINNICA godzina 10. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i przy okazji będzie miał możliwość zwiedzenia Fortu. Zapewniamy punkt odżywczy oraz elektroniczny pomiar czasu.

– PIESZE ZAWODY NA ORIENTACJĘ – to propozycja dla lubiących biegać dłuższe dystanse i posługujących się mapą. Zawodnicy przy pomocy map w skalach od 1:15 000 do 1:50 000 będą musieli odnaleźć kilkanaście punktów kontrolnych rozmieszczonych na terenach lasów miasta Krakowa. Limit czasu na pokonanie całej trasy o długości około 30 km to 10 godzin.

Punktem kulminacyjnym i główną imprezą weekendu będzie rajd przygodowy ADVENTURE TROPHY ’17 (ta kultowa niegdyś impreza wraca do kalendarza w tym sezonie). W tegorocznej edycji zespoły rywalizować będą w 2-osobowych składach na trasie AT ’17 – 200 km w limicie 30 h oraz Krótkiej – 70 km w limicie 14 h. Zawody organizowane są w cyklu AR Team Cup. Na obu trasach na zawodników czekają takie dyscypliny jak: bieg na orientację, MTB, kajak, rolki, pływanie, a także liczne zadania specjalne – zadania linowe, eksploracja podziemi, pływanie, rafting i odcinki specjalne fragmenty o obowiązkowym przebiegu.

Organizatorzy (na co dzień sami startujący w rajdach przygodowych – członkowie AR Team Polska) dołożą wszelkich starań, aby rajd był naprawdę ciekawy, trasa wymagająca fizycznie i nawigacyjnie, a zadania specjalne mocno wryły się w pamięć uczestników.

Zamysłem tej krakowskiej imprezy jest przywrócenie dawnej renomy zawodom Adventure Trophy i już od kolejnej edycji powrót do rywalizacji klasycznych 4 osobowych zespołów na długiej wielodniowej trasie.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Adventure, a więcej szczegółów można znaleźć na stronie zawodów – http://adventure-trophy.pl/  i jej fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ADVENTURE.TROPHY a także na profilu zespołu AR Team Polska https://www.facebook.com/ARTeamPolska/

Translate »