Więcej niż lekkość – nowe namioty Fjällräven

Więcej niż lekkość – nowe namioty Fjällräven

Latem 2016 do sklepów trafi zupełnie nowa kolekcja namiotów Fjällräven, składająca się z 16 modeli podzielonych na dwie rodziny. Jest ona efektem wielu godzin pracy zespołu odpowiedzialnego za rozwój nowych produktów, który przeanalizował każdy najmniejszy element konstrukcji pod kątem zmniejszenia jego wagi, przy zachowaniu najważniejszych dla marki Fjällräven cech: trwałości oraz łatwości użytkowania. Namioty zostały wykonane ze specjalnie stworzonych, ekstremalnie wytrzymałych tkanin, a do ich konstrukcji wykorzystano wiele nowych, praktycznych rozwiązań, które sprawią, że każdy użytkownik będzie zadowolony.

H8B1497

„Materiały, które sprawdzą się w każdych warunkach, funkcjonalny design i najwyższa jakość tworzą idealne namioty, a nasz zespół wyniósł szczegółowość wykonania, sposób i przyjemność użytkowania na zupełnie nowy poziom. Są to modele, które wyróżniają się nie tylko niską wagą, ale przede wszystkim są niezastąpione w terenie” – mówi Henrik Andersson – odpowiedzialny za rozwój i projektowanie w Fjällräven.

Istniejące do tej pory, wielokrotnie nagradzane namioty Fjällräven zostały całkowicie przeprojektowane. Najważniejszą zmianą jest zastosowanie nowych, niezwykle wytrzymałych i jednocześnie lekkich tkanin, dwustronnie powlekanych warstwą specjalnego silikonu oraz potrójnie wzmocnionym nylonem. Tropiki wyprodukowane zostały z dwóch nowych materiałów, które optymalizują współczynniki wytrzymałości i ciężaru. Namioty zostały wyposażone w wyjątkowo trwałe aluminiowe stelaże typu DAC, wytrzymałe odciągi Dyneema i wiele innych przemyślanych funkcji, co czyni je modelami wysokiej klasy.

Nowa kolekcja namiotów Fjällräven, podzielona została na dwie rodziny: Keb i Abisko, co pozwala z łatwością odnaleźć sprzęt dostosowany do konkretnych celów i potrzeb.

HighCoast_SS16-54

  • Namioty z rodziny Abisko zostały zaprojektowane z myślą o podróżnikach, którym zależy, by produkt był jak najlżejszy bez straty na jakości i wytrzymałości. Sprawdzą się podczas większości całorocznych wypraw i biwaków, jednak nie są dostosowane do ekstremalnych warunków zimowych.
  • Namioty z rodziny Keb są przeznaczone dla tych, którzy planują stawić czoła trudnym technicznie trekkingom i wielodniowym wyprawom. Zadowolą użytkowników, którzy cenią połączenie wytrzymałości, funkcjonalności oraz chcą mieć zapewniony komfort i ochronę w bardziej wymagających warunkach atmosferycznych.

Translate »