Wielki Finał Golden Trail World Series! Trzech Polaków wśród najszybszych biegaczy górskich na świecie

Wielki Finał Golden Trail World Series! Trzech Polaków wśród najszybszych biegaczy górskich na świecie

W środę 26 października rozpocznie się Wielki Finał Golden Trail Series. Najszybsi biegacze górscy na świecie oraz najlepsi biegacze górscy wyłonieni w cyklach narodowych Golden Trail National Series będą rywalizować w zawodach przygotowanych w specjalnym formacie. Na listach startowych trzech Polaków: Bartłomiej Przedwojewski, Andrzej Witek i Florian Pyszel.

Po sześciu ekscytujących etapach cyklu GTS w Europie i USA, które wyłoniły 30 najlepszych biegaczy  i biegaczek, najszybsi zawodnicy górscy na świecie pojawią się na Maderze, gdzie będą rywalizować w dniach 26-30 października w Wielkim Finale w ramach Madera Ocean&Trail.

Zawody mają specjalny format i charakter. Przygotowano pięć różnorodnych etapów, codzienną osobną klasyfikację po każdych zawodach, ale także klasyfikacje w segmentach: zbieg, sprint, podbieg za które co prawda nie zgarnia się punktów do klasyfikacji generalnej zawodów, ale które są sowicie nagradzane. Nie każdy etap jest obowiązkowy, ale każdy etap daje możliwość zdobycia do 100 punktów (z wyjątkiem próby czasowej na trzecim etapie, w której rozdzielona zostanie tylko połowa punktów). Łącznie można będzie więc zgarnąć 450 punktów co może kompletnie wywrócić klasyfikację generalną cyklu GTWS.

Na Maderze będą też ścigać się najlepsi zawodnicy wyłonieni z kilkunastu połączonych edycji narodowych. Trzech najlepszych mężczyzn i trzy najlepsze kobiety otrzymają poza nagrodami pieniężnymi Złote Bilety, które umożliwią im udział w trzech wyścigach GTWS 2023. Pula nagród Wielkiego Finału to 178 500 EUR!

W stawce trzech Polaków: Bartłomiej Przedwojewski, Andrzej Witek oraz Florian Pyszel, który kwalifikował się z edycji narodowej GTNS CZE/SVK/POL

Program!

26/10, godz. 9:00 – Etap 1 – 23,6km / +1687m

27/10, godz. 9:00 – Etap 2 – 25,48km / +2046m

28/10, godz. 17:00 – Etap 3 (Time Trail) – 5,76km / +225m

29/10, godz. 9:00 – Etap 4 – 26,15km / +2004m

30/10, godz. 9:00 – Finał – 27,07km / +1320m

Ze względu na brak zasięgu sieci nie będzie tym razem transmisji wyścigu na żywo. Będą natomiast wieczorne podsumowania dnia pokazujące najważniejsze wydarzenia danego etapu wraz z ekskluzywnymi wywiadami ze sportowcami. Zapraszamy do śledzenia profili Golden Trail Series w mediach społecznościowych oraz kanału na YouTube.
Golden Trail World Series wyróżnia się we współczesnym świecie sportu, szanując wyjątkowe wartości, takie jak równość, sprawiedliwość, przejrzystość i uczciwość. Wyścigi zostały wybrane, aby podkreślić najbardziej kultowe dzisiejsze wydarzenia w tym sporcie. Seria ma na celu promowanie profesjonalnych biegaczy przełajowych jako światowej klasy sportowców, którymi są, pokazanie i ochronę inspirującej przyrody i środowiska, w którym rywalizujemy, a także uznanie niesamowitych, pełnych pasji fanów za niezbędny składnik sportu. Każdy z sześciu wyścigów w Serii został specjalnie wybrany ze względu na scenerię, wyzwania, historię i atmosferę, które oferują zarówno biegaczom, jak i publiczności. Są to wyścigi, których każdy biegacz chce doświadczyć i jedne z pierwszych zapisanych na liście życzeń każdego biegacza.

Strona:goldentrailseries.com
Facebook: Golden Trail Series

Instagram: Golden Trail Series

YouTube: Golden Trail Series

Tekst: materiały organizatora

Foto: materiały GTWS (Jordi Saragossa, Philipp Reiter)

Translate »