Wiosenna nowość od Salomona – Sense Ride

Wiosenna nowość od Salomona – Sense Ride

Każdy z nas poszukuje idealnego buta dla siebie. Zarówno osoby biegające po asfalcie jak i osoby biegające po górach mają trudne zadanie decydując się na zakup nowego obuwia ze względu na bardzo szeroką ofertę jaką kierują do nas marki sportowe.

W najbliższym czasie w sklepach  na naszym rynku pojawi się kolejny nowy model butów marki Salomon: Sense Ride. Każdy, kto szuka buta do biegania w terenie zarówno na krótkie bądź na długie dystanse powinien zwrócić na niego uwagę.

Salomon Sense Ride to but wzorowany na butach z serii s-lab, spełniający nowe standardy oraz oczekiwania biegaczy, szczególnie tych długodystansowych. Projektując ten model buta firma Salomon połączyła wymagania wielu biegaczy. Stworzono lekkiego buta, posiadającego systemy stabilizujące, których oczekują w szczególności biegacze długodystansowi oraz podeszwę o dużym stopniu amortyzacji, zachowując przy tym lekką wagę.

Co dokładnie możemy powiedzieć o bucie Salomon Sense Ride?

But w rozm. 8,5 (UK) waży jedyne 275 g (5,5 UK – 250 g) oraz posiada 8 mm drop (27 mm: 19 mm).

Sama podeszwa oparta jest na nowoczesnej technologii Vibe, która oprócz tego, że amortyzuje nasz krok biegowy to również wyłapuje powstające wibracje, dzięki czemu odciążane są nasze kolana oraz kręgosłup. Jest to w szczególności ważne gdy nasze ciało pokonuje kolejne kilometry, zaczyna być coraz bardziej zmęczone, a to zaburza poprawne stawianie kolejnych kroków biegowych, dlatego też dodatkowe wsparcie w bucie pomaga nam w uniknięciu kontuzji.

Jeśli jesteśmy już przy podeszwie to należy tutaj wspomnieć o tzw. „płytce”, tzn. systemie Profeel Film, który chroni naszą stopę od zewnętrznej strony przed twardymi elementami podłoża (stając na kamień, nie odczuwamy go aż tak bardzo). Dodatkowo sama podeszwa została zaprojektowana w geometryczny sposób ułatwiający przetaczanie naszej stopy, dzięki czemu niektórzy mówią, że jest to but do szybkiego biegania. Jak we wszystkich modelach butów marki Salomon również w Sense Ride mamy podeszwę Contacgrip, nie mniej jednak model ten może pochwalić się dodatkowymi właściwościami w szczególności dobrze sprawującymi się na mokrych nawierzchniach – Premium Wet Traction Supple,

Sam w sobie bieżnik nie jest bardzo agresywny, ale dobrze sobie radzi na mokrej ale nie bardzo błotnistej nawierzchni.

W bucie mamy dwa systemy zapewniające nam stabilizację oraz doskonałe dopasowanie buta do stopy, tj. system Sensi Fit, czyli boczne przeszycia oraz tzw. „wewnętrzną skarpetę” – Endo fit. Połączenie tych dwóch elementów to na prawdę bardzo duże wsparcie dla naszej zmęczonej stopy.

Oczywiście w bucie nie mogło zabraknąć Quicklaca, czyli ultralekkiego systemu sznurowania, który dzięki sprytnej kieszonce nie rozwiązuje się i daje komfort w trakcie naszej aktywności.

Dla kogo zatem jest ten but i gdzie go można wykorzystać?

But jest kierowany przede wszystkim dla biegaczy długodystansowych, ale świetnie się spisuje się również jako but treningowy, co potwierdza spora grupa biegaczy testująca ten model.

Sense Ride to idealny but na suche ściezki biegowe właściwie każdą porą roku, ale w szczególności na lato ze względu na lekką siateczkę z której jest wykonany dzięki której noga dobrze oddycha. Jest to dość uniwersalny but, można w nim przemierzać zarówno kolejne kilometry na leśnych ścieżkach, jak równnież nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzytać go na ultramaratonach górskich, w Bieszczdach, Gorcach czy Beskidach.

Na rynku polskim buty Salomon Sense Ride testowali do tej pory między innymi zawodnicy Salomon Suunto Team. Jakie zatem były ich wrażenia?

Magdalena Łączak:

Najlepszy but spoza labowej kolekcji jaki miałam na nogach, choć wiele modeli bardzo lubię, ten uwielbiam. Wiedziałam, że są dla mnie idealne po pierwszym założeniu. But z gatunku, zakładasz i wiesz, że krzywdy nie zrobi.

Rewelacyjny na szybkie treningi nie tylko na twardej nawierzchni, ale również w leśnym terenie. Biegałam w nich w górach, po skałach na Lanzarote i po śniegu. Nigdy mnie nie zawiódł. Dynamiczna podeszwa pozwala poczuć, że jest stworzony do szybkiego biegania. Podeszwa z bardzo przyjemną w odczuciu miękką pianką pod piętą, z umiarkowanym dropem. No i lekki, masz na nodze a czujesz jak byś nie miał. To but na trwały związek a nie na jednorazową przygodę.

Paweł Dybek:

Bardzo wygodny i bezpieczny dla nóg(dobra amortyzacja) idealny do trenowania i robienia dużej ilości km.  Wydaje się być wytrzymały, bo na tą chwile nie nosi śladów zuzycia, a przebiegłem w nich już sporo kilometrów.

Natalia Tomasiak:

Zanim poznałam Sense Ride uwielbiałam S-lab Wings, ale teraz używam tych butów zamiennie. Sense Ridy cenię sobie przede wszystkim za ich dużą amortyzację i „mieką podeszwę”. Te buty sa idealne na długie wybiegania oraz na treningi, gdy mam zmęczone stopy. Są też lekkie co jest ich bardzo dużą zaletą. Używałam tych butów zarówno na krótkich treningach np. w krakowskim Lasku Wolskim jak również na dłuższych wycieczkach biegowych w Beskidach czy Gorcach. Polecam zarówno biegaczom początkującycm jak i tym, którzy już mogą pochwalić się przebiegniętymi setkami kilometrów.

Translate »