Wysokooktanowy wyścig połączony z globalną premierą modelu METASPEED+

Wysokooktanowy wyścig połączony z globalną premierą modelu METASPEED+

Już w najbliższy weekend w hiszpańskiej Maladze odbędzie się seria wyjątkowych biegów z udziałem czołowych sportowców marki ASICS. Celem jest ustanowienie rekordów życiowych na dystansach 5 km, 10 km i półmaratonu. Zawodnikom w pobiciu dotychczasowych wyników pomoże przełomowy model METASPEED+, który zmienia reguły gry.

W wydarzeniu, które jest zaplanowane na niedzielę, 24 kwietnia wezmą udział elitarni sportowcy ASICS z całego świata. Wysokooktanowa seria biegów jest inspirowana kolarskim wyścigiem Tour de France. Wszystko po to, aby na trzech dystansach padło jak najwięcej rekordów życiowych za sprawą najnowszego modelu METASPEED+, który jest jedną z najważniejszych tegorocznych premier japońskiej marki.

Na starcie stanie ponad 80 zawodników, na co dzień reprezentujących barwy ASICS. Przyjazd do Malagi zapowiedzieli między innymi Eilish McColgan, Boniface Kibiwott, Vicoty Chepngeno oraz Mohamed Katir. W wydarzeniu wezmą również udział Polacy – Adam Nowicki, Arkadiusz Gardzielewski oraz Damian Kabat. Zawody są certyfikowane przez światowy związek World Athletics.

Uczestnicy biegów wystartują w zupełnie nowych butach ASICS METASPEED+, które po raz pierwszy zostaną ujawnione opinii publicznej. Bazując na przełomowym sukcesie ubiegłorocznego modelu METASPEED, Instytut Sportu ASICS wykorzystał dane zebrane przez elitarnych sportowców, aby jeszcze bardziej udoskonalić produkt i tym samym zwiększyć szybkość biegaczy.

ASICS META : Time : Trials rozpocznie się w niedzielę o godz. 7:45. Biegi odbędą się równolegle, a transmisję będzie można śledzić za pośrednictwem ASICS Hub oraz kanału marki na YouTube.

ASICS METASPEED+ już wkrótce będą w limitowanej sprzedaży w Sklepie Biegacza.

Translate »