Z plecakiem przez świat – Nowa książka Moniki Witkowskiej

Z plecakiem przez świat – Nowa książka Moniki Witkowskiej

W księgarniach można już znaleźć nową książkę Moniki Witkowskiej, która ukazała się nakładem wydawnictwa Bezdroża. Autorka Z plecakiem przez świat. Vademecum podróżnika jest niezwykle aktywną dziennikarką i podróżniczką, zdobywczynią Everestu (w tym roku planuje wyprawę na Mt Vinson na Antarktydzie oraz opłynięcie Przylądka Horn małym jachtem).

Uważam się za szczęściarę. Owe szczęście polega na tym, że mam ciekawe życie, a to z kolei wynika z podróżowania. Niemal wszystko w moim życiu – prywatnym i zawodowym – kręci się wokół podróży. Ale choć byłam w około 180 krajach i terytoriach zależnych, nie uważam się za kogoś, kto o podróżach wie wszystko – pisze Monika Witkowska we wstępie do książki. – Każdy kolejny wyjazd czegoś mnie uczy, podobnie jak każde spotkanie z innym podróżnikiem, nawet mniej doświadczonym, podsuwa nowe pomysły, czasem skłania do przemyśleń i refleksji.

okladka_vademecum_podroznika

Książka nie jest jedynie poradnikiem, ale przede wszystkim zbiorem opowieści i anegdot, uzmysławiających, jakie sytuacje mogą zdarzyć się w podróży. Każdy początkujący i doświadczony podróżnik znajdzie w tej publikacji coś dla siebie. Autorka odpowiada m.in. na oryginalne pytania: Dlaczego w Nepalu nie powinno się głaskać dzieci po głowach? Czemu w Chinach nie należy dawać w prezencie zegarka? Czym nas mogą zaskoczyć chorwackie zakonnice? Jak smakują żywe larwy, smażone tarantule? W vademecum podróżnika znajdziemy też odpowiedzi na pytania praktyczne np.: Co zrobić, aby ustrzec się przed „klątwą faraona”? Jak i gdzie szukać tanich biletów lotniczych? Co zrobić gdy linia lotnicza zgubi nasz bagaż? Jak zachowywać się w trakcie trzęsienia ziemi? Pewnym jest więc, że po lekturze tej książki podróżowanie po świecie stanie się dużo prostsze!

Publikacja dostępna jest również na stronie wydawcy w formie ebooka, w formatach mobi, pdf i epub. Książka pod patronatem: Magazynu Podróże, peron4.pl i globtroter.pl

Link do książki:  http://bezdroza.pl/ksiazki/z-plecakiem-przez-swiat-vademecum-podroznika-monika-witkowska,bezple.htm

Translate »