Zalety i wady nosidełek turystycznych

Zalety i wady nosidełek turystycznych

Jedno z pytań najczęściej zadawanych przez rodziców chcących aktywnie spędzać czas z dzieckiem, dotyczy nosidełek turystycznych. Korzystanie z tych akcesoriów daje możliwość realizowania wypoczynku dla całej rodziny na łonie natury: spacerów, wycieczek na wieś, a także wspinaczki górskiej. Jakie wybrać odpowiednie nosidełko biorąc pod uwagę jego wady i zalety?

Wybierając się z dzieckiem na długą wycieczkę, szczególnie w terenach górskich, warto zaopatrzyć się w nosidełko wygodne zarówno dla malucha jak i rodzica. Specjalne nosidełka turystyczne są mocne, wytrzymałe, równomiernie przenoszą obciążenia oraz pozwalają dziecku przyjąć komfortową pozycję. Wyglądem przypominają one stelaż pojemnego plecaka górskiego, który wykonany jest zazwyczaj z solidnych materiałów wysokiej jakości. Ponadto niejednokrotnie zaopatrzone są w osłonę od słońca czy zabezpieczenie przeciwdeszczowe, co z pewnością zapewni dziecku bezpieczeństwo i wygodę podczas niejednego spaceru. Ich istotnym elementem jest także podpórka na nóżki dziecka, które nie powinny swobodnie „wisieć” podczas przemierzania długich tras.

5812327537_5332be57fc_o
Wśród nosidełek turystycznych można wyróżnić wiele modeli, przystosowanych dla maluchów w różnym wieku oraz o zróżnicowanej masie, zazwyczaj aż do 20 kg. Warto wybierać takie, które ma stosunkowo duży przedział wagowy. Dzięki temu inwestycja z nosidełko może wystarczyć na dłużej niż jeden sezon. Nosidełka turystyczne dobrze dopasowują się do sylwetki dorosłej osoby, umieszczającej je na plecach. Obciążenie rozkłada się równomiernie na powierzchni pleców oraz biodrach noszącego. Dzięki temu można z nich korzystać nawet na długich trasach, nie odczuwając dyskomfortu związanego z niewłaściwym przenoszeniem zbyt dużego ciężaru. Modele wyposażone w specjalną siateczkę oddzielającą dziecko od pleców rodzica zapewniają maluchowi komfort termiczny, odseparowując go od ciepła pleców dorosłego. Dodatkową zaletą nosidełka turystycznego jest obecność komory na podręczne rzeczy, w której mieści się sporo niezbędnych przedmiotów.

Niestety ten rodzaj akcesorium dla dziecka posiada także swoje wady. Przede wszystkim może być stosowany tylko i wyłącznie dla maluchów, które są w stanie samodzielnie utrzymać sztywno główkę. Dlatego też nie zaleca się używania ich przed ukończeniem przez naszą pociechę szóstego lub siódmego miesiąca życia. Kolejną niedogodnością może się okazać duży ciężar nosidełka turystycznego, w porównaniu na przykład do chusty. Decydując się na to rozwiązanie należy wziąć pod uwagę konieczność noszenia na plecach około trzech kilogramów stelaża wraz z szelkami. Ponadto waga nosidełka wzrasta, gdy wypełnimy kieszeń na podręczne akcesoria. Za tego rozwiązania wadę można także uznać wysokość. Przeciętne nosidełko turystyczne wystaje ponad głowę dorosłego, który przenosi malucha. Gdy dziecko zmienia swoją pozycję przesuwa się środek ciężkości, co może doprowadzić do destabilizacji całej konstrukcji i zwiększyć ryzyko upadku. Ponadto nosidełko turystyczne ma stosunkowo wąskie zastosowanie, pozwala przenosić dziecko jedynie na plecach i nie sprawdza się w domu czy na krótkich dystansach.

Więcej o nosidełkach turystycznych można znaleźć na stronie: www.nosidelko.com.pl

Źródło: Informacja prasowa

Translate »