Zamień przeszkody w wyzwanie z Merrell Mix Master Aeroblock

 

Biegi górskie to prawdziwy sprawdzian naszych możliwości. Pokonanie kilku kilometrów w ekstremalnych górskich warunkach, potrafi dać tyle samo satysfakcji, co przebiegnięcie kilkudziesięciokilometrowego maratonu. Szklarska Poręba, nazywana często „mekką polskiego maratonu”, stwarza znakomite warunki do uprawiania tej dyscypliny. Strome zbocza, rumowiska skalne, śliska nawierzchnia – w Mix Master Aeroblock z najnowszej kolekcji jesień/zima 2012 marki Merrell każda przeszkoda zmieni się w wyzwanie.

Malowniczy krajobraz Karkonoszy i Gór Izerskich, typowo alpejski klimat i zróżnicowane pod względem trudności szlaki turystyczne przyciągają do Szklarskiej Poręby tłumy miłośników aktywnego wypoczynku, bez względu na porę roku. Ścieżka pod Reglami, ścieżka nad Reglami, czerwony szlak na Szrenicę, droga do Świeradowa Zdroju przez „zakręt śmierci” – bez względu na to który z popularnych szlaków wybierzecie, Merrell Mix Master Aeroblock pozwolą osiągnąć pełnię możliwości w każdych warunkach.

Będące połączeniem klasycznego obuwia outdoorowego i butów biegowych typu barefoot Merrell Mix Master Aeroblock, zapewnią komfort i doskonałą amortyzację nawet podczas długich biegów po nierównym czy kamienistym gruncie. Dzięki zewnętrznym wzmocnieniom buty idealnie dopasują się do stopy, chroniąc ją przed kontuzjami. 4-milimetrowa różnica poziomu pomiędzy przodem i tyłem buta korzystnie wpływa na sposób poruszania się i postawę, dodatkowo wzmacniając mięśnie nóg. Opatentowana podeszwa środkowa z poduszką powietrzną, Merrell Air Cusion Midsole, jest o 10% cieńsza i o 25% lżejsza, dzięki czemu Mix Master Aeroblock lepiej amortyzują wstrząsy, poprawiają stabilność i kontrolę nad stopą. Bieg szlakami Szklarskiej Poręby będzie tylko przyjemnością. Buty posiadają technologię Aeroblock® która utrzymuje ciepło, chroni przed wiatrem i zapewnia doskonałą wentylację. Ponadto powłoka EZ Clean™ ochroni but przed zabrudzeniami, a język z bocznymi wstawkami uniemożliwi przedostawanie się zanieczyszczeń do jego wnętrza. Wyciągalna wkładka EVA z technologią Aegis® zapobiega powstawaniu bakterii i nieprzyjemnego zapachu nawet podczas biegu na bardzo długim dystansie. Wbudowane odblaskowe elementy na pięcie oraz z przodu buta zwiększają widoczność biegacza po zmroku.

Merrell Mix Master Aeroblock sprawdzą się nie tylko w górskim terenie. Z powodzeniem można biegać w nich na co dzień, przemierzając swoje ulubione szlaki. Bez względu na to, czy będą to ścieżki w parku czy betonowe chodniki, Mix Master Aeroblock zapewnią komfort i wygodę na najwyższym poziomie.

Sugerowana cena butów: 399,- PLN
Występują w kolorystyce: czarno-żółtej

Gdzie się wybrać?
Ścieżka nad Reglami, nazywanym czasem „zemstą przewodnika”, jest jednym z najpopularniejszych szlaków turystycznych Szklarskiej Poręby. Jej dystans wynosi ponad 20 km. Prowadzi z Hali Szrenickiej, przez Trzy Świnki, Mokrą Przełącz, Śnieżne Kotły, Zbocze Śmielca, Czarny Kocioł Jagniątkowski, Hutniczy Grzbiet, Przełęcz Karkonoską, aż do grupy skalnej Pielgrzymy. Niewielkie wywyższenia sprawiają, że trasa nie należy do trudnych, jednak śliskie podłoże, torfowiska czy stromy podbieg pod Halę Szrenicką mogą stanowić utrudnienie dla osób niewprawionych w biegach górskich. Ścieżka Nad Reglami jest szlakiem wybitnie widokowym, a jej cel, Pielgrzymy, to jedna z głównych atrakcji Karkonoszy. Najwyższa grupa skalna składająca się na tę formację osiąga 25 metrów wysokości. Roztacza się stamtąd wspaniały widok na wschodnią część Karkonoszy i Śnieżkę.

O Marce Merrell
Merrell od ponad 30 lat zapewnia wysokiej jakości obuwie wszystkim entuzjastom aktywnego wypoczynku. W jej ofercie jest obuwie typowo wyczynowe, jak i modele znakomicie wpisujące się w krajobraz miejski. Od niedawna oferta rozszerzyła się o odzież i akcesoria. Wszystkie produkty marki Merrell wykonane są z najlepszej jakości materiałów i z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.
Dla wszystkich fanów plenerowych wycieczek, marka Merrell stworzyła mobilną aplikację turystyczną. Aplikacja „Let’s Get Outside” umożliwia przejście tras polecanych przez innych użytkowników, wyznaczenie własnego szlaku, dodanie miejsca wartego odwiedzenia oraz zdjęć, filmów i komentarzy. Mobilna aplikacja turystyczna Merrell jest dostępna na systemy iOS oraz Android całkowicie za darmo. Aplikację można pobrać klikając w poniższy link lub za pomocą kodu QR.
http://itunes.apple.com/us/app/lets-get-outside/id528246370?mt=8 – iOS
http://www.androidzoom.com/android_applications/travel_and_local/lets-get-outside_cmgxb.html – Android

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej marki (www.merrell.pl) oraz polskiego profilu Merrell na portalu Facebook, na którym znajdą Państwo informacje o aplikacji, nowych projektach i produktach marki, rady dla miłośników aktywnego wypoczynku oraz ciekawostki z dziedziny sportu i turystyki. Profil znajduje się pod adresem: https://www.facebook.com/MerrellPoland.

Źródło: Informacja prasowa

 

 

 

 

Translate »