Zawody Pucharu Polski  w Dogtrekkingu 2015 w Złotym Stoku

Zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu 2015 w Złotym Stoku

9 maja br. w Złotym Stoku odbędą się VI Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu 2015, które jednocześnie zaliczają są do Pucharu Polski w tej dyscyplinie. Na wszystkich amatorów marszów i biegów z czworonogami będą czekać trzy trasy o różnym stopniu trudności. Najkrótsza liczy 15 km, mid 25 km oraz long ok. 40 km. Sponsorem zawodów jest marka Merrell.

MerrellTextCircM CLR Orange
Złoty Stok, miasto położone na Dolnym Śląsku, słynie z kopalni złota, które było tam wydobywane do końca ubiegłego stulecia. Obecnie miejscowość rozwija się turystycznie, w dużej mierze za sprawą udostępnionych dla turystów zespołu sztolni, a także może się pochwalić siecią dobrze przygotowanych szlaków pieszych i rowerowych. W Złotym Stoku możemy też podnieść sobie adrenalinę próbując swych sił w Parku Linowym Skalisko oferującym najdłuższe i najwyższe tyrolki w Europie oraz wiele innych atrakcji.

dogtrekking_1
Trasy zawodów dogtrekkingowych w Złotym Stoku będą przebiegały przez Góry Złote i Bardzkie. Szlaki są stosunkowo łatwe, prawie nie występują ostre zejścia czy podejścia. Dzięki temu będą odpowiednie dla osób, które po raz pierwszy będą startować w terenie górskim. Start i meta zawodów będą zlokalizowane w dawnym kamieniołomie tzw. „Skalisku”, który znajduje się zaledwie 300 m od rynku.
Zapisy na zawody wystartowały 21 kwietnia. Osoby, które chcą pobiec lub pomaszerować ze swoimi pupilami w Złotym Stoku muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz dokonać opłaty startowej. W przypadku rejestracji w dniu zawodów wynosi ona 70 zł na dystansie Mid i Long oraz 60 zł na dystansie Mini.

dogtrekking_2
Merrell, sponsor Pucharu Polski w Dogtrekkingu, przygotował dla zawodników dodatkowe atrakcje. Po biegu będzie można odpocząć w specjalnej pomarańczowej strefie oraz wziąć udział w quizie z nagrodami.
Szczegóły dotyczące Pucharu Polski 2015 w Dogtrekkingu znajdują się na stronie www.dogtrekking.com.pl.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »