Znamy kolejnych zwycięzców Red Bull Zjazd na Krechę

Znamy kolejnych zwycięzców Red Bull Zjazd na Krechę

Za nami drugi przystanek Red Bull Zjazd na Krechę. W przepięknym zimowym słońcu, na stoku Juliany do rywalizacji o tytuł najszybszego zawodnika sezonu stanęło ponad 240 śmiałków. Nie ma wątpliwości, że impreza na długo pozostanie w pamięci wszystkich miłośników białego szaleństwa, a szczególnie czwórce najszybszych narciarzy i snowboardzistów w Szczyrku: Annie Ścisłowicz, Aleksandrze Kaszy, Józkowi Gąsienicy oraz Jakubowi Stryjewskiemu.

RB_Zjazd_Na_Kreche_Szczyrk_2015_fot.L_Nazdraczew_DAC9694

Choć odbywające się w ubiegłym tygodniu w Zieleńcu zawody Red Bull Zjazd na Krechę bez wątpienia można zaliczyć do udanych, to właśnie Szczyrk po raz kolejny pokazał czym jest dobra zabawa i naprawdę szybka jazda. Na skąpanym w zimowym słońcu stoku Juliany, do rywalizacji o tytuł zwycięzcy Red Bull Zjazd na Krechę stanęła rekordowa liczba 240 zawodników!

RB_Zjazd_Na_Kreche_Szczyrk_2015_fot.L_Nazdraczew_DSC3568

Przy gorącym dopingu zgromadzonej publiczności podczas zjazdów finałowych pierwszy wśród snowboardzistów był Józek Gąsienica: „Startuję w Red Bull Zjazd na Krechę od początku i nigdy się nie zawiodłem. Zabawa zawsze jest przednia. Tym razem na początku zjazdu byłem trzeci i na ostatnim etapie musiałem mocno przyspieszyć, by wygrać. Udało się, bardzo się cieszę z kolejnego sukcesu i oczywiście już czekam na kolejny przystanek” komentuje zakopiańczyk, który triumfował również podczas ubiegłotygodniowych zawodów w Zieleńcu. Wśród narciarzy najwyższe miejsce na podium zajął reprezentant Bielska-Białej, Jakub Stryjewski.

W osobnych kategoriach startowały panie. Narciarkom szans nie dała, mieszkająca w Buczkowicach, Ania Ścisłowicz. „W zasadzie wszystko się dzisiaj dobrze ułożyło. Pogoda jest wymarzona, warunki są super, cały dzień gra muzyka. W moim przypadku kluczowy był start, to tutaj zdobyłam cenne sekundy, ale i na trasie nie wolno odpuszczać” dodaje zapytana o przepis na sukces w Red Bull Zjazd na Krechę. Tytuł najszybszej snowboardzistki zdobyła mieszkanka Katowic Aleksandra Kasza.

RB_Zjazd_Na_Kreche_Szczyrk_2015_fot.L_Nazdraczew_DSC8904

Na zwycięzców, oprócz tytułu zwycięzcy Red Bull Zjazd na Krechę, czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów – kamery GoPro, akcesoria narciarskie i snowboardowe HEAD, Roxy i Quiksilver, zestawy kosmetyków Rexona oraz vouchery Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego.

To nie koniec emocji towarzyszących imprezom Red Bull Zjazd na Krechę. Kolejne przystanki odbędą się już 21 i 28 lutego w Białce Tatrzańskiej i Zakopanem. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy mieć skończone 16 lat, sprawne narty lub deskę snowboardową i dość odwagi, by zmierzyć się z najszybszymi. Rejestracji do udziału w starcie można wciąż dokonać na stronie www.redbullzjazdnakreche.pl

Źródło: Informacja prasowa

Translate »