Zostań wolontariuszem i uratuj lisa polarnego

Zostań wolontariuszem i uratuj lisa polarnego

Zostań jednym z pięciu wolontariuszy podczas wyprawy na północ Szwecji. Przeżyj outdoorową przygodę w górach i pomóż uratować lisa polarnego. Dołącz do znanego na całym świecie projektu „Save the Arctic Fox”.

Arctic_Fox_1

„Save the Arctic Fox” to projekt związany ze skandynawskimi lisami arktycznymi, które są poważnie zagrożone wyginięciem. Jest on od lat wspierany jest przez outdoorową markę odzieżową Fjällräven, której jest symbolem.

Lis polarny żyje w północnej Skandynawii i jest ważną częścią tamtejszej fauny. Ma niesamowitą zdolność dostosowywania się do panujących warunków naturalnych. Żyje w norach lęgowych, które kopie w ziemi, pomiędzy kamieniami lub na zboczach. Gatunek ten jest silnie zagrożony wyginięciem. Największym problemem jest dostęp do żywności. Odpowiedzialny za wdrażanie odpowiednich działań jest Rząd Szwecji, jednak funduszy zawsze brakuje, dlatego firma Fjällräven jest sponsorem badań na Uniwersytecie w Sztokholmie, które składają się z rekonesansu terenowego, pobierania próbek DNA, aktywnego monitorowania i dodatkowego dokarmiania lisów polarnych.

Arctic_Fox_6

W tym roku również marka Fjällräven umożliwia dołączenie do wyprawy badawczej, której celem jest zbliżenie się do lisa polarnego, poznanie jego nawyków, obserwacja zwierzęcia w naturalnym środowisku.

Aby wziąć udział w wyprawie wystarczy w dniach 19 marca – 2 kwietnia wypełnić na stronie http://www.savethearcticfox.com formularz oraz kwestionariusz, na podstawie którego zostaną wybrani uczestnicy. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 20 kwietnia.

Arctic_Fox_4

W lipcu 2015 r. pięć wybranych przez jury osób, w towarzystwie naukowca z Uniwersytetu w Sztokholmie – Andersa Angerbjörna, będzie miało okazję wyruszyć na wyprawę w szwedzkie góry. Wszyscy uczestnicy spędzą całe 10 dni w terenie podróżując z plecakiem i namiotem.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »